direct naar inhoud van Hoofdstuk 3 Onderzoek en randvoorwaarden
Plan: Transwijk
Status: onherroepelijk
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0344.BPTRANSWIJK-0601

Hoofdstuk 3 Onderzoek en randvoorwaarden

Hoewel een plantoelichting niet juridisch bindend is en er dus geen rechtstreeks burgers bindende werking aan ontleend kan worden, dient een bestemmingsplan vergezeld te gaan van een toelichting. De toelichting dient op grond van artikel 3.1.6, eerste lid, van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) te bestaan uit:

  • een verantwoording van de in het plan gemaakte keuze van bestemmingen;
  • een beschrijving van de wijze waarop in het plan rekening is gehouden met de gevolgen voor de waterhuishouding;
  • de uitkomsten van het in artikel 3.1.1 bedoelde overleg;
  • de uitkomsten van het met toepassing van artikel 3:2 van de Awb verrichte onderzoek;
  • een beschrijving van de wijze waarop burgers en maatschappelijke organisaties bij de voorbereiding van het bestemmingsplan zijn betrokken;
  • de inzichten over de uitvoerbaarheid van het plan.

In dit kader worden ten behoeve van het bestemmingsplan, de navolgende milieuplanologische aspecten getoetst:

  • geluidhinder;
  • externe veiligheid;
  • luchtkwaliteit;
  • bodem;
  • flora en fauna;
  • water;
  • archeologie;
  • kwaliteit van de leefomgeving.

Om de herontwikkeling mogelijk te maken is een vrijstellingsprocedure gevoerd. Ten behoeve van deze vrijstellingsprocedure zijn verschillende onderzoeken uitgevoerd. De resultaten van deze onderzoeken zijn vastgelegd in het rapport "Omgevingsaspectenstudie Woonzorgcentrum Transwijk te Utrecht", gedateerd 16 oktober 2007 met het kenmerk R-EBO/22. Een deel van deze onderzoeken voldoet voor het bestemmingsplan. Het betreft de onderzoeken naar externe veiligheid, bodem, flora en fauna, archeologie en parkeren. Ten behoeve van het bestemmingsplan zijn de relevante hoofdstukken uit de omgevingsaspectenstudie als bijlage toegevoegd. Door de gemeente Utrecht is een onderzoek naar luchtkwaliteit uitgevoerd. De resultaten zijn in het bestemmingsplan opgenomen.

De onderzoeken naar wegverkeerslawaai, water en schaduwwerking zijn opnieuw uitgevoerd en gebaseerd op de planologische mogelijkheden die voortvloeien uit het bestemmingsplan (onder meer de realisatie van een extra bouwlaag op twee woontorens). Deze onderzoeken zijn als bijlage aan het bestemmingsplan toegevoegd.