Plan: | Structuurvisie Noordwijkerhout |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | structuurvisie |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0576.SV200900001-0002 |
De gemeente Noordwijkerhout is in 2020 een gemeente waarin de bereikbaarheid verbeterd is ten gunste van de fiets en het openbaar vervoer. In het centrum van Noordwijkerhout zijn duidelijke parkeerroutes aanwezig en liggen de (gebouwde) parkeervoorzieningen goed gespreid. De winkelstraten worden ingericht voor langzaam verkeer. Ook heeft de gemeente in 2020 een duurzaam veilige infrastructuur, waarbij met name de oversteekbaarheid bij scholen optimaal is.
Om dit te bereiken zijn verschillende maatregelen nodig. Uitgevoerde maatregelen leiden in 2020 niet tot een verslechtering van de leefbaarheid. De uit te voeren maatregelen zijn uitgewerkt in het gemeentelijke verkeers- en vervoerplan 2010-2020, dat tegelijk met deze structuurvisie is opgesteld.
Woningbouw / verkeer en vervoer
In de kern Noordwijkerhout vindt een belangrijke woningbouwontwikkeling plaatst; het verder ontwikkelen van het centrum en woningbouw op het Bavo-terrein. Daarbij wordt een netto toename van 725 woningen voorzien. Gelijktijdig met de structuurvisie is er een Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan opgesteld.
Uit dit Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan kan de conclusie worden getrokken dat op basis van het woningbouwprogramma het verkeer zal toenemen op met name de Victoriberg, de Herenweg en de Langevelderweg. Als gevolg van het woningbouwprogramma ontstaat er een knelpunt op de Victoriberg. Dit is niet wenselijk op basis van de functie van dit wegvak en de oversteekbaarheid.
In het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan worden een aantal verkeersstructuur-varianten beschreven en beoordeeld waarin gekeken is naar een oplossing voor de Victoriberg6. Voor deze verkeersstructuurvarianten geldt dat hiermee de toename van 725 woningen in het centrumgebied (275) en het Bavo-terrein (vooralsnog wordt uitgegaan van een aantal van 450) gerealiseerd kunnen worden. Een definitief woningaantal voor het Bavo-terrein is afhankelijk van een nog te maken keuze van een verkeersstructuurvariant. Wanneer besluitvorming tot een keuze heeft geleid zal het onderdeel Sint Bavo-terrein voor wat betreft het woningaantal kunnen worden herzien. De kosten voor de uiteindelijk te nemen maatregelen zullen (zo veel mogelijk) worden verhaald op de ontwikkelaars.