Plan: | Kenniskwartier Zuid, eerste fase |
---|---|
Plannummer: | K1203BPGST |
Status: | onherroepelijk |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0363.K1203BPGST-OH01 |
In het kader van het maatschappelijk overleg zijnde de volgende reacties ontvangen.
Brandweer Amsterdam-Amstelland
In zijn reactie heeft de Regionale Brandweer zijn advies beperkt tot het aspect van externe veiligheid. Dit punt, evenals de inhoudelijke reactie van de Regionale Brandweer, komt uitgebreid aan de orde in paragraaf 9.4. Kortheidshalve wordt daarnaar verwezen.
Liander
Er wordt opgewezen dat de bestaande hogedruk aardgasleiding binnenkort wordt verlegd, en er wordt verzocht de verbeelding voor wat betreft de ligging van de dubbelbestemming Leiding-Gas daarmee in overstemming te brengen.
Het is mogelijk dat de het 23 en 8 bar gas meet en regelruimte niet wordt verplaatst. In dit geval moet in het bestemmingsplan de optie worden opengelaten dat de locatie van de huidige gas meet en regelruimte als nutsvoorziening wordt aangeduid.
Gemeentelijk commentaar:
De plankaart is aangepast, in die zin dat de gronden met de dubbelbestemming zijn uitgebreid. Daarmee is de beschermingfunctie die uitgaat van de dubbelbestemming ook voor de nieuwe ligging geregeld. Vooralsnog is verplaatsing niet geregeld. Om die reden is ook voor de bestaande ligging de dubbelbestemming opgenomen. Daarbij is er een wijzigingsbevoegdheid opgenomen waarmee de ligging van de dubbelbestemming na verlegging in overeenstemming kan worden gebracht met de feitelijke situatie.
Wat betreft nutsvoorzieningen wordt opgemerkt dat deze in algemene zin zijn geregeld. Een specifieke regeling is dan ook niet nodig.