Plan: | Bovenkerkseweg 66A-68 Giessenburg |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0689.BP8009-vast |
Verkeersontsluiting gemotoriseerd verkeer
Binnen het plangebied zijn drie nieuwe burgerwoningen (eengezinswoningen) geprojecteerd. De woningen vervangen een bestaande boerderij. De verkeersontsluiting vindt plaats vanaf de Bovenkerkseweg via een reeds bestaande uitrit van de oude boerderij en een tweetal nieuw aan te leggen inritten. De Bovenkerkseweg geeft in oostelijke richting verbinding met de kern Giessenburg. In westelijke richting geeft de Bovenkerkseweg verbinding met Hardinxveld-Giessendam.
Verkeersgeneratie
De drie woningen zullen, uitgaande van een verkeersproductie van zes voertuigbewegingen per woning per etmaal een verkeersproductie genereren van circa 18 mvt/etmaal. Aangezien de drie nieuwe woningen een agrarisch bedrijf vervangen zal de 'nieuwe' verkeersproductie nog lager zijn of zelfs af kunnen nemen. Een eventuele verkeerstoename als gevolg van de ontwikkeling zal dan ook opgaan in het heersende verkeersbeeld. Bovendien bestaan de nieuwe verkeersbewegingen uit autoverkeer terwijl het agrarisch bedrijf ook verkeersbewegingen van vrachtverkeer en landbouwvoertuigen met zich mee bracht.
Verkeersveiligheid
De aansluiting van de toe- en uitrit van de woningen zal evenals in de huidige situatie geschieden door middel van een uitritconstructie. De Bovenkerkseweg is relatief smal en kent een bochtig tracé waardoor de verkeerssnelheden beperkt worden. Voor voetgangers is niet overal voldoende vrije loopruimte aanwezig en dient gebruik te worden gemaakt van de bermen of de kant van de weg.
Parkeren
De gemeente Giessenlanden volgt de benadering van de parkeerkencijfers uit de landelijke CROW richtlijn. Deze toepassing is tevens vastgelegd in het in 2010 vastgestelde Gemeentelijk Verkeers- en Vervoerplan (GVVP) van Giessenlanden. De opgenomen normen beperken zich echter tot de bebouwde kom. Het plangebied is gelegen buiten de bebouwde kom. Uitgaande van twee à drie parkeerplaatsen per woning kan het parkeren volledig plaatsvinden op eigenterrein. De kavels zijn hier ruim genoeg voor.