direct naar inhoud van Artikel 4 Bedrijventerrein - 2
Plan: Estec en de Noordwijkse bedrijvenparken
Status: ontwerp
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0575.BPBedrijven-ON01

Artikel 4 Bedrijventerrein - 2

4.1 Bestemmingsomschrijving

De voor 'Bedrijventerrein - 2' aangewezen gronden zijn bestemd voor:

  • a. kennisintensieve bedrijven;
  • b. kennisintensieve kantoren;
  • c. parkeren ten behoeve van de onder a t/m b genoemde functies;
  • d. fiets- en voetpaden;
  • e. groenvoorzieningen;
  • f. nutsvoorzieningen;
  • g. tuinen en erven;
  • h. water.

4.2 Bouwregels
4.2.1 Algemeen

Op en onder de in lid 4.1 genoemde gronden mag uitsluitend worden gebouwd ten dienste van de bestemming, met dien verstande dat gebouwen en ondergrondse parkeervoorzieningen slechts zijn toegestaan binnen de aangegeven bouwvlakken.

4.2.2 Gebouwen

Voor het bouwen van gebouwen gelden de volgende regels:

  • a. de kavel (of de aaneengesloten kavels) behorende bij een bedrijf wordt aangemerkt als een bouwperceel, waarbij het oppervlak van een bouwperceel minimaal 2.000 m² bedraagt;
  • b. maximum bebouwingspercentage per bouwperceel: zoals met de aanduiding 'maximum bebouwingspercentage' staat aangegeven;
  • c. indien ter plaatse van een bouwperceel een figuur 'gevellijn' is weergegeven, dient de voorgevel van het bedrijf aan die zijde van het bouwperceel te worden gesitueerd;
  • d. minimale afstand tot de zijdelingse perceelsgrenzen: 5 meter;
  • e. maximum bouwhoogte: zoals met de aanduiding 'maximale bouwhoogte (m)' staat aangegeven.
4.2.3 Andere bouwwerken

Voor het bouwen van andere bouwwerken gelden de volgende regels:

  • a. maximum bouwhoogte erfafscheidingen: 2 meter;
  • b. maximum bouwhoogte overige andere bouwwerken: 12 meter.
4.3 Afwijken van de bouwregels
4.3.1 Kleinere bouwpercelen

Het college van burgemeester en wethouders is bevoegd om in afwijking van het bepaalde in lid 4.2.2een omgevingsvergunning te verlenen voor het overschrijden van het maximum bebouwingspercentage per bouwperceel indien het betreffende bouwperceel kleiner dan 2.000 m² is, met dien verstande dat toepassing slechts is toegestaan indien het betreffende bouwperceel is bedoeld voor de vestiging van een bedrijf die producten en diensten levert aan de binnen het plangebied gelegen bedrijven dan wel indien het een bedrijfsverzamelgebouw betreft.

4.3.2 Bouwhoogte

Het college van burgemeester en wethouders is bevoegd om in afwijking van het bepaalde in lid 4.2.2een omgevingsvergunning te verlenen voor het realiseren van gebouwen met een bouwhoogte van maximaal:

  • a. 15 meter indien dat noodzakelijk is in het kader van de bedrijfsvoering van het betreffende bedrijf, waarbij voor maximaal 40% van het grondoppervlak van het betreffende gebouw een hogere bouwhoogte is toegestaan;
  • b. 20 meter indien dat noodzakelijk is voor het plaatsen van aan de functie gerelateerde technische installaties zoals schotelantennes ten behoeve van satellietverbindingen, waarbij voor de technische installaties de volgende maxima gelden:
    • 1. maximaal grondoppervlak per technische installaties: 25 m²;
    • 2. totale maximum grondoppervlak technische installaties per gebouw: 10% van de oppervlakte van het gebouw.
4.3.3 Erfafscheidingen

Het college van burgemeester en wethouders is bevoegd om in afwijking van het bepaalde in lid 4.2.3een omgevingsvergunning te verlenen voor het realiseren van erfafscheidingen met een hoogte van maximaal 4 meter indien dit om veiligheidsredenen nodig is.

4.4 Specifieke gebruiksregels
4.4.1 Verbod buitenopslag

Als verboden gebruik in artikel 20.1 van deze regels wordt in ieder geval aangemerkt het gebruik van de in lid 4.1 genoemde gronden als opslagplaats voor goederen en producten buiten een gebouw, voor zover dit niet betrekking heeft op goederen en producten die verband houden met de verwerkelijking van de bestemming.

4.4.2 Parkeernormen

Voor de in het lid 4.1 genoemde gronden gelden de volgende minimale parkeernormen:

Functie   Aantal parkeerplaatsen  
  minimaal   per  
Arbeidsextensieve/bezoekersextensieve bedrijven (bijvoorbeeld laboratoria)   0,9   100 m² bvo  
Arbeidsintensieve/bezoekersextensieve bedrijven   2,8   100 m² bvo  
Bedrijfsverzamelgebouwen   1,7   100 m² bvo  
Kantoren (zonder baliefunctie)   2,0   100 m² bvo  
Kantoren (met baliefunctie)   3,3   100 m² bvo  

4.5 Wijzigingsbevoegdheid
4.5.1 Parkeernormen

Het college van burgemeester en wethouders is bevoegd, met in achtneming van de Wet ruimtelijke ordening, het bestemmingsplan te wijzigen met dien verstande dat de in lid 4.4.2 genoemde parkeernormen aangevuld dan wel aangepast kunnen worden indien:

  • a. een specifieke bedrijfsfunctie niet voorkomt in lid 4.4.2;
  • b. de genoemde parkeernormen niet meer actueel blijken te zijn.