Plan: | Brouwersdam 2012 |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0511.GDRBrouwersdam-BP30 |
Met ingang van 1 januari 2012 is het aspect 'cultuurhistorie' een verplicht onderdeel dat in de afweging bij het bestemmingsplan moet worden meegenomen. Mede als gevolg van deze verplichting stelt de gemeente Goedereede op dit moment eigen cultuurhistorisch beleid op. Daarbij wordt ook een inventarisatie uitgevoerd van cultuurhistorisch waardevolle elementen die in bestemmingsplannen nader beschermd moeten gaan worden.
Aangezien dit beleid nog onvoldoende uitgewerkt is om in dit bestemmingsplan door te vertalen, valt dit bestemmingsplan terug op de cultuurhistorische atlas van de provincie Zuid-Holland. Op de bijbehorende beleidskaart worden beschermenswaardige cultuurhistorische elementen weergegeven, bestaande uit 'topgebieden', 'kroonjuwelen', molenbiotopen, landgoedzones en -biotopen, kasteelbiotopen en archeologische (verwachtings)waarden. Voor het aspect archeologie is een afzonderlijke paragraaf opgenomen in dit hoofdstuk. Uit die paragrafen (4.4) blijkt overigens dat dat aspect geen belemmeringen oplevert voor de uitvoering van het bestemmingsplan.
Voor de overige waarden die op de provinciale beleidskaart zijn opgenomen, is hieronder een uitsnede van de beleidskaart weergegeven.
![]() |
![]() |
Figuur 4.1 Uitsnede Beleidskaart uit Atlas Cultuurhistorie, provincie Zuid-Holland
Hieruit blijkt dat de Kop van Goeree in het geheel als cultuurhistorisch waardevol 'topgebied' wordt aangemerkt. Ten zuiden van Ouddorp nog de kasteelbiotoop voor de overblijfselen van kasteel Spreeuwesteijn te zien en ten westen van Ouddorp is het schurvelingengebied als 'kroonjuweel' aangemerkt. De cultuurhistorische waarden zijn uitgewerkt in het Regioprofiel cultuurhistorie voor de Kop van Goeree.
Voor het plangebied zijn op deze beleidskaart van de provincie geen cultuurhistorisch waardevolle elementen vastgelegd. Het plangebied ontleent zijn cultuurhistorische waarde vooral aan de relatie met de Deltawerken. Hierop is in paragraaf 3.1 ingegaan. Het aspect cultuurhistorie staat de uitvoering van het plan niet in de weg.