Plan: | De Engh-Mezenlaan 19 |
---|---|
Status: | onherroepelijk |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0381.BP2010B001006-oh01 |
Het plangebied ligt aan de oostzijde van Bussum nabij de rijksweg A1 en wordt omgeven door de Amersfoortsestraatweg, de Leeuweriklaan, de Mezenlaan, de Nachtegaallaan en de Ceintuurbaan. Het complex, bestaande uit drie flatgebouwen die haaks op elkaar staan, is door middel van twee inritten bereikbaar. Op de Nachtegaallaan is een inrit naar een parkeergelegenheid voor bewoners. De hoofdingang bevindt zich aan de Mezenlaan.
In de omgeving is veel gevarieerde woningbouw aanwezig. Rondom het plangebied staan vrijstaande woningen, gestapelde woningen, twee-onder-één-kapwoningen en rijenwoningen. Ook zijn er nog enkele maatschappelijke functies aanwezig in de omgeving, zoals een verzorgingstehuis, een tandartsenpraktijk en een basisschool. Als gevolg van de verschillende bouwstijlen en bouwperioden kan gesproken worden van een gedifferentieerd bebouwingsbeeld. Aan de noordoostzijde van het plangebied is aan de Amersfoortsestraatweg een wooncomplex aanwezig. De Amersfoortsestraatweg ligt parallel aan de rijksweg die hoger is gelegen dan het plangebied en aangrenzende gebied. Van de rijksweg gaat een sterke barrièrewerking uit. Het aan de overzijde van de rijksweg gelegen villagebied wordt volledig aan het zicht onttrokken.
Figuur 3.1 Bovenaanzicht van de Gooise Warande
Op het perceel staan drie flatgebouwen haaks op elkaar (figuur 3.1). Het complex is omgeven door tuin. De goothoogte van beide oost-west georiënteerde flatgebouwen is 12 m en de goothoogte van het tussenliggende deel bedraagt 9 m. Aan de oostzijde bevinden zich nog twee bijgebouwen van ongeveer 7 en 4 m hoog.