direct naar inhoud van 5.2 Bedrijventerrein Overamstel
Plan: Bedrijventerrein Overamstel
Plannummer: U0808BPGST
Status: onherroepelijk
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0363.U0808BPGST-OH01

5.2 Bedrijventerrein Overamstel

Zoals in het bovenstaande (paragraaf 3.2) is vermeld, heeft het gebied thans de uitstraling van een traditioneel werkgebied. Het openbaar terrein heeft veel verharding die vooral wordt gebruikt voor parkeren. In totaal zijn er momenteel circa 750 parkeerplaatsen in het gebied. Alleen de bredere straten (Willem Fenengastraat, Paul van Vlissingenstraat, Daniƫl Goedkoopstraat) hebben trottoirs en laanbeplanting.

Het gebied wordt aan twee zijden begrensd door water. Dit is echter vrijwel nergens in het gebied waarneembaar. Langs de Duivendrechtse Vaart wordt dit veroorzaakt door woonboten die met een zeer kleine tussenruimte naast elkaar liggen en doordat de tuinenstrook met hoge hagen en schuttingen een dicht scherm vormt langs de Willem Fenengastraat. Bij het zijkanaal komt dit door de strook bebouwing tussen zijkanaal en Fenengastraat, waardoor het doorzicht wordt belemmerd. Hierdoor speelt water geen rol in de beleving van de openbare ruimte.

afbeelding "i_NL.IMRO.0363.U0808BPGST-OH01_0004.jpg"

afbeelding "i_NL.IMRO.0363.U0808BPGST-OH01_0005.jpg"

Figuur 5: Zichtlijn richting water dichtgezet door woonboot

Groenvoorzieningen zijn slechts in beperkte mate en alleen aan de randen (met name talud van de metro) aanwezig. De taluds van de metrolijn vormen een belangrijke ecologische verbinding voor dieren (zie paragraaf 10.3).

In totaal is er momenteel 70.000 m2 brutovloeroppervlakte aan bedrijven in het plangebied aanwezig. Het gebied biedt aan ruim 800 mensen arbeidsplaatsen. De bedrijven zijn divers van aard. Grote bedrijven met een industrieel karakter (bijvoorbeeld Amsterdam Metallized Products), naast kleinere bedrijven in onder meer de creatieve sector