direct naar inhoud van 5.13 Zonlicht
Plan: Centrum kanaleneiland deelgebied 3
Status: onherroepelijk
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0344.BPCENKANDEELGEB3-0601

5.13 Zonlicht

Het plan wordt gekenmerkt door een strook hogere bebouwing langs de Churchilllaan en lagere bebouwing daarvoor. In het ontwerp van het plan is rekening gehouden met de optredende schaduwwerking op omliggende panden en percelen. Indien er binnen de planontwikkeling sprake is van hoogbouw dan wordt, conform de Hoogbouwvisie van de gemeente Utrecht d.d. 13 januari 2005, een onderzoek naar de schaduwwerking van het plan vereist. In dit kader is door Peutz een bezonningsonderzoek uitgevoerd: rapportnummer WA2963-3-RA, 6 mei 2010 (zie bijlage 10).

Ten behoeve van het onderzoek is hetzelfde schaalmodel gehanteerd als voor het reeds uitgevoerde windonderzoek (zie paragraaf 5.12).

De Hoogbouwvisie van de gemeente Utrecht houdt in dat de eventuele effecten van een bouwplan op de bezonning van de omliggende bebouwing moeten worden getoetst. De resultaten van het onderzoek kunnen als volgt worden samengevat:

  • Bij de getoetste dagen 21 maart en 23 september om 10.30 uur, neemt aan de overkant van de Churchilllaan (deelgebied 6) de bezonning van de onderste bouwlagen in geringe mate af als gevolg van realisatie van de Mitros-toren uit het nieuwbouwplan.
  • Ter plaatse van de oostelijke hoek van Vlek 5 zorgt de geplande ROC-toren uit het nieuwbouwplan op de getoetste dag 23 september om 10.30 uur voor enige schaduwwerking. De betreffende schaduwwerking zal daarnaast ook een gedeelte van de plintlaag van Vlek 6 beslaan, echter gezien de aldaar geplande ingang/onderdoorgang zal dit geen beperkende invloed hebben.
  • De geplande ROC-toren zorgt tevens op de getoetste dagen 21 maart en 23 september om 15.30 uur voor enige schaduwwerking op het laagbouw gedeelte van het ROC-complex zelf.
  • Ter plaatse van de zuidgevel van het politiebureau wordt op toetsingsdagen 21 maart en 23 september om 10.30 uur schaduw ondervonden van het geplande bouwdeel ten zuiden van het politiebureau.
  • Op overige beoordelingsposities is slechts beperkt sprake van schaduwwerking.


Geconcludeerd kan worden dat het bouwplan beperkte gevolgen heeft voor de omliggende bebouwing daar waar het schaduwwerking betreft.