Plan: | Kerkgebouw HHG te Emst |
---|---|
Status: | voorontwerp |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0232.EMST002KerkgebHHG-VOB1 |
Streekplan Gelderland 2005
Het Streekplan Gelderland 2005 is op 29 juni 2005 vastgesteld door Provinciale Staten. Met ingang van 1 juli 2008, de datum waarop de nieuwe Wet ruimtelijke ordening in werking is getreden, is de term 'Streekplan' vervangen door de term 'Structuurvisie'. De inhoud van het beleid is niet gewijzigd. De Structuurvisie kiest voor versterking van de ruimtelijke kwaliteit in Gelderland. Dat gebeurt door op provinciaal niveau te sturen op kenmerken en waarden die van provinciaal belang worden geacht: natuur en water ('groenblauw raamwerk'), maar ook de ruimtelijke ontwikkelingen in het 'rode raamwerk' van stedelijke functies en infrastructuur. De rest van de provincie valt in de beleidscategorie 'multifunctioneel gebied'. Voorts geeft de structuurvisie aanduidingen aan gebieden, zoals waardevol landschap. Deze aanduidingen dienen in planvorming op lokaal niveau mee te worden genomen in de afweging.
Planspecifiek
Het plangebied maakt deel uit van een multifunctioneel gebied en wordt zowel aangeduid als provinciaal waardevol landschap en nationaal landschap Veluwe. Het ruimtelijk beleid voor waardevolle landschappen is het behouden en versterken van de landschappelijke kernkwaliteiten. Voor zover de waardevolle landschappen deel uitmaken van het multifunctioneel gebied is de voorwaarde dat de nieuwe bebouwing past binnen bepaalde zoekzones voor stedelijke functies of zoekzones landschappelijke versterking, en dat recht wordt gedaan aan de kernkwaliteiten van de betreffende landschappen.
De structuurvisie hanteert als uitgangspunt dat nieuwe verstedelijking bij voorkeur plaatsvindt binnen het bestaand bebouwd gebied, binnen de woningbouwcontour. De woningbouwcontour ligt direct ten zuiden van het plangebied. Het plangebied ligt daarmee in zijn geheel binnen de woningbouwcontour van het dorp Emst.
Door middel van een zorgvuldige inkleding van het nieuwe kerkgebouw, aansluitend op de bestaande landschappelijke kwaliteiten, zoals openheid en verspreiding van bomen en houtwallen (beschreven in paragraaf 2.2), worden de landschappelijke kwaliteiten ter plaatse behouden.
Het nieuwe kerkgebouw zal zich door het ontwerp (geleding en daklijnen in bestaande kavel- en bouwrichtingen) voegen naar de bestaande bebouwing in de omgeving.
Het plangebied is niet gelegen in of direct aan de EHS.