direct naar inhoud van 5.1 Bodemkwaliteit
Plan: Regionaal bedrijventerrein Oude-Tonge 2013
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.1924.OFLregbedrijvent13-BP40

5.1 Bodemkwaliteit

5.1.1 Wettelijk kader

In verband met de uitvoerbaarheid van dit bestemmingsplan dient onderzoek verricht te worden naar de (te verwachten) bodemkwaliteit in het plangebied door het raadplegen van beschikbare bodemgegevens. Een nieuwe bestemming mag pas worden toegekend als is aangetoond dat de bodem geschikt is (of geschikt te maken is) voor de nieuwe of aangepaste bestemming. Daar waar sprake is van herbestemmen van bestaande situaties kan een diepgaand inzicht in de bodemsituatie vooraf achterwege blijven.

5.1.2 Situatie plangebied

In 2006 is er een verkennend bodemonderzoek uitgevoerd. Hieruit is gebleken dat er, net zoals in het bodemonderzoek uit 2003 staat beschreven, lichte bodemverontreiniging aanwezig is. Deze lichte verontreiniging vormt geen belemmering voor uitgifte van percelen.

5.1.3 Conclusie

Dit bestemmingsplan is consoliderend van aard. Voor zover in de bestaande situatie geen verandering optreedt zal er geen verslechtering van de bodemkwaliteit optreden als gevolg van dit bestemmingsplan.