Plan: | Buitengebied Reparatieplan 2013 |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.1701.509PHZrepaplan2013-0002 |
Aanpassing in de regels
In artikel 3, lid 3.6. zijn de subleden a t/m g vernummerd in a t/m h
In de nummering van de subleden a t/m h is ten onrechte twee keer het sublid 'a' gebruikt. Na het eerste sublid 'a' is doorgenummerd met 'b t/m h'.
In artikel 3, lid 3.8. onder b., sub 1 is '3 hectare' gewijzigd in '2 hectare' en is na '2 hectare' de volgende zinsnede toegevoegd: ', met dien verstande dat de agrarische bedrijfskavel mag worden vergroot tot ten hoogste 3 ha, uitsluitend ten behoeve van de aanleg van waterhuishoudkundige, ecologische of aanvullende landschappelijke voorzieningen'.
Toelichting:
De planregel in artikel 3, lid 3.8. onder d. betreft een wijzigingsbevoegdheid die uitsluitend van toepassing is op de agrarische bedrijfskavels voor niet grondgebonden agrarische bedrijven binnen de bestemming 'Agrarisch-1'.
De strekking van deze wijzigingsbevoegdheid is dat onder voorwaarden de mogelijkheid wordt geboden om de gezamenlijke oppervlakte aan bedrijfsgebouwen en overkappingen te vergroten tot ten hoogste 12 duizend m2 en om daartoe een bouwblok met voldoende ruimte te bieden.
Een bouwblok met een oppervlakte van ten hoogste 2 ha biedt voldoende ruimte om een aanvaardbare situering van deze maximale bebouwingsoppervlakte met de bijbehorende erfbeplanting te realiseren. Alle bedrijfsonderdelen en de nodige erfbeplantingen moeten binnen het bouwblok worden gerealiseerd.
Afhankelijk van de plaatselijke situatie kan het voorkomen dat buiten het bouwblok, maar binnen de agrarische bedrijfskavel, voorzieningen moeten worden getroffen om hemelwater te bergen en ter plaatse te infiltreren. Extra ruimte aan bedrijfskavel kan ook wenselijk zijn voor de aanleg van aanvullende landschappelijke, waterhuishoudkundige en ecologische voorzieningen die het bedrijf in aansluiting op het bouwblok wil realiseren.
De agrarische bedrijfskavel kan, uitsluitend voor deze aanvullende voorzieningen die geen onderdeel uitmaken van de bedrijfsvoering, worden vergroot van 2 ha tot ten hoogste 3 ha.
Aanpassing in de regels
In artikel 3 lid 3.8. onder l en artikel 4 lid 4.8. onder h is de volgende wijzigingsbevoegdheid toegevoegd:
Wijziging situering agrarische bedrijfskavel
Burgemeester en wethouders kunnen het plan wijzigen in die zin dat de aanduiding “specifieke vorm van agrarisch - agrarische bedrijfskavel grondgebonden bedrijf”, “specifieke vorm van agrarisch - agrarische bedrijfskavel grondgebonden bedrijf met ondergeschikte intensieve tak” of “specifieke vorm van agrarisch - agrarische bedrijfskavel niet-grondgebonden bedrijf”, qua situering wordt gewijzigd, met inbegrip van een wijziging van het daarbinnen gelegen aaneengesloten bouwblok, mits:
Toelichting
Bij de totstandkoming van het bestemmingsplan is in overleg met de agrarische ondernemers zoveel mogelijk gestreefd naar de meest passende ligging van de bedrijfskavel. Het kan evenwel voorkomen dat die ligging bij nader inzien tot problemen leidt, of dat een ontwikkeling van het agrarische bedrijf met een gewijzigde situering beter inpasbaar is. De bedrijfskavel hoeft in een dergelijk geval niet te worden vergroot, maar een gewijzigde ligging zou wenselijk zijn. Om die reden is een wijzigingsbevoegdheid toegevoegd waarbij bij gelijkblijvende omvang van de bedrijfskavel onder voorwaarden de situering kan worden gewijzigd.
Bij een vergroting van een bedrijfskavel kan het in gevallen wenselijk zijn om ook de situering van de bedrijfskavel aan te passen, waarmee een betere inpassing in de omgeving bereikt kan worden of waarmee tot een aanvaardbare vergroting kan worden gekomen. De wijzigingsbevoegdheid kan om die reden ook tegelijkertijd worden toegepast met een wijziging om de bedrijfskavel te vergroten.
Aanpassing in de regels
Het bepaalde in de artikelen 32 lid 32.3. onder e; 12, lid 12.3. onder c en 13, lid 13.3 onder c is geschrapt. Aan het bepaalde in de artikelen 32, sublid 32.4.1. onder d; 12, sublid 12.4.1. onder c en 13, sublid 13.4.1 onder c, is na het woord 'graven' het woord 'dempen' ingevoegd.
Toelichting
Het dempen van sloten binnen de bestemmingen natuur en bos kan wenselijk zijn om de kwaliteit van de gronden in stand te houden of te verbeteren. Een gebruiksverbod is daarom strijdig met de bestemmingsomschrijving. Het vereiste van een omgevingsvergunning is in overeenstemming met de bestemming en biedt de mogelijkheid om in gevallen waar dat nodig is mee te kunnen werken aan de instandhouding of verbetering van de kwaliteit van de gronden.
Aanpassing in de regels
In artikel 53, lid 53.3. onder b, aanhef is lid 53.2.2. onder 'e' gewijzigd in 'd'.
In artikel 53, lid 53.3 onder a vervalt 'en c'.
Artikel 55, lid 55.3 onder b is geschrapt en de vernummering is aangepast.
Toelichting
De verwijzingen zijn niet correct. Het te schrappen artikellid is in verband met de subleden a en c dubbel opgenomen en dus overbodig.
Aanpassing in de regels
In artikel 60, lid 60.4.2. aanhef is '62.4.1.' gewijzigd in '60.4.1'.
Artikel 61, lid 61.4.2 onder c wordt aangevuld met de zinsnede: 'of ontgrondingvergunning'.
Toelichting
De betreffende verwijzing is niet juist. Volgens artikellid 60.4.2. onder c geldt de uitzondering ook in geval een ontgrondingvergunning is verleend. In artikellid 61.4.2 onder c ontbreekt deze uitzondering ten onrechte en is om die reden alsnog toegevoegd.