direct naar inhoud van 2.2 Nieuwe situatie
Plan: Supermarkt Veldstraat, Ulft
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.1509.BP000109-VA01

2.2 Nieuwe situatie

Op 22 maart 2007 heeft de gemeenteraad het structuurplan "Centrum Ulft" vastgesteld, dat een visie geeft op de toekomstige ruimtelijke ontwikkelingen in Ulft. In deze visie wordt een beschrijving gegeven hoe de subregionale winkelfunctie van Ulft kan worden behouden. De opgave vertaalt zich in een compact en compleet centrum van Ulft, hetgeen tot uitdrukking dient te komen in een facelift voor het stedelijk gebied in het centrum van Ulft. Hoewel de afgelopen jaren uitgangspunten in de structuurvisie te ambitieus zijn gebleken, zijn ook kansen aangegrepen om op een andere wijze de uitgangspunten van de structuurvisie te realiseren. De realisering van een supermarkt aan de Veldstraat is zo'n kans.

De navolgende afbeelding geeft de stedenbouwkundige uitgangspunten weer, die voor de realisering van een supermarkt zijn opgesteld.

afbeelding "i_NL.IMRO.1509.BP000109-VA01_0004.jpg"

Fig. 4 Stedenbouwkundige uitgangspunten

Op basis van deze stedenbouwkundige uitgangspunten is inmiddels ook een voorlopig-ontwerp van het bouwplan opgesteld. Dit ontwerp voorziet in een supermarkt met een bebouwde oppervlakte van circa 2.700 m2 (incl. de daarbij behorende personeelsruimte en laad- en losruimte). De ingang van de supermarkt is gesitueerd aan de Veldstraat. Om dit visueel betekenis te geven heeft de entreepartij een hogere bouwhoogte, dan het overige gedeelte van de supermarkt. Op het voorterrein is ruimte gereserveerd voor fietsenstalling, parkeerruimte voor invaliden en opstelruimte voor (ondergrondse) glascontainers. Ook is ruimte gereserveerd voor stalling van winkelwagentjes. In parkeerruimte voor klanten van de supermarkt is voorzien door de supermarkt te voorzien van een parkeerdek met ca. 74 parkeerplaatsen. De toegang van dit dek is eveneens gesitueerd aan de Veldstraat. Overige parkeerplaatsen worden gerealiseerd aan de overzijde van de Veldstraat. Bovendien kan gebruik worden gemaakt van de bestaande parkeerplaatsen op het J.F. Kennedyplein. Vanaf dit plein is de supermarkt n.l. ook via een doorgang, tussen de bestaande panden tegenover de voormalige pastorie aan de Kerstraat, te bereiken.

Ten behoeve van de bevoorrading van de supermarkt wordt aan de zuidzijde van het plangebied een afgeschermde laad - en los faciliteit gerealiseerd. Tevens is aan deze zijde ruimte gereserveerd voor ontsluiting van de parkeerruimte ten behoeve van het personeel, dat ten zuidwesten van de supermarkt is gesitueerd. In de volgende illustratie is het vorenstaande weergegeven.

afbeelding "i_NL.IMRO.1509.BP000109-VA01_0005.jpg"

Fig. 5 Voorlopig bouwontwerp