direct naar inhoud van Artikel 5 Sport - Motorcrossterrein
Plan: Motorcross Zaarderheiken
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0983.BPL2010008MOTORCRS-VA01

Artikel 5 Sport - Motorcrossterrein

5.1 Bestemmingsomschrijving

De voor ' Sport - Motorcrossterrein ' aangewezen gronden zijn bestemd voor:

  • a. motorcrossterrein, met dien verstande dat het motorcrossterrein minder dan 8 uren per week en gedurende maximaal 3 weekenden of motorcrossevenementen per kalenderjaar opengesteld mag zijn;
  • b. ter plaatse van de aanduiding 'parkeerterrein', mede voor een parkeerterrein. Er dient te worden voorzien in voldoende parkeergelegenheid op eigen terrein;
  • c. ter plaatse van de aanduiding 'groen' mede voor de landschappelijke haag;
  • d. ter plaatse van de aanduiding 'rennerskwartier' mede voor rennerskwartier;
  • e. ontsluitingswegen;
  • f. waterhuishoudkundige voorzieningen;
  • g. groenvoorzieningen.

5.2 Bouwregels

Op de voor ' Sport - Motorcrossterrein aangewezen gronden mogen uitsluitend bouwwerken ten dienste van de bestemming worden gebouwd.

5.2.1 Gebouwen

Voor het bouwen van gebouwen gelden de volgende regels:

  • a. de gebouwen mogen uitsluitend binnen een bouwvlak worden gebouwd;
  • b. de gezamenlijke oppervlakte van gebouwen binnen het bouwvlak mag niet meer dan 300 m² bedragen;
  • c. de goothoogte van een gebouw mag niet meer bedragen dan ter plaatse van de aanduiding goothoogte is aangegeven;
  • d. de bouwhoogte van een gebouw mag niet meer bedragen dan ter plaatse van de aanduiding bouwhoogte is aangegeven.

5.2.2 Bouwwerken, geen gebouwen zijnde

Voor het bouwen van bouwwerken, geen gebouwen zijnde gelden de volgende regels:

  • a. de bouwhoogte van erf- en terreinafscheidingen mag niet meer dan 2 m bedragen, met dien verstande dat de hoogte van erf- en terreinafscheidingen voor de naar de weg gekeerde gevel niet meer dan 1 m mag bedragen;
  • b. de bouwhoogte van lichtmasten ten behoeve van verlichting van het parkeerterrein en waarschuwingsverlichting mag niet meer dan 5 m bedragen;
  • c. de bouwhoogte van overige bouwwerken, geen gebouwen zijnde, mag niet meer dan 2,5 m bedragen.

5.3 Nadere eisen

Burgemeester en wethouders kunnen nadere eisen stellen aan de plaats en de afmetingen van de bebouwing:

  • a. ter voorkoming van onevenredige aantasting van de gebruiksmogelijkheden en het woon- en leefklimaat van aangrenzende gronden en bouwwerken;
  • b. ter waarborging van de stedenbouwkundige kwaliteit en beeldkwaliteit van de naaste omgeving;
  • c. ter waarborging van de verkeersveiligheid;
  • d. ter waarborging van de sociale veiligheid;
  • e. ter waarborging van de brandveiligheid en rampenbestrijding;
  • f. met betrekking tot de in het kader van de waterhuishoudkundige voorzieningen alsmede (ondergrondse) waterbergings- en infiltratievoorzieiningen te nemen maatregelen ter voorkoming van overlast van hemelwater ten gevolge van nieuw op te richten bebouwing en/of aan te brengen oppervlakteverharding.
5.4 Specifieke gebruiksregels

5.4.1 Strijdig gebruik

Tot een gebruik, strijdig met deze bestemming, wordt in ieder geval gerekend het gebruik van de gebouwen en gronden voor:

  • a. het beoefenen van lawaaisporten, met uitzondering van de motorcross voor minder dan 8 uren per week en gedurende maximaal 3 weekenden of motorcrossevenementen per kalenderjaar;
  • b. wonen;
  • c. detailhandel;
  • d. standplaats voor kampeermiddelen;
  • e. een ambachtelijk, industrieel, handels- en/of horecabedrijf;
  • f. een verkooppunt voor motorbrandstoffen inclusief LPG;
  • g. prostitutie en/ of seksinrichtingen;
  • h. coffeeshops;
  • i. opslag van goederen en materialen.

5.4.2 Voorwaarden
  • a. Het gebruik van de gronden met de bestemming 'Sport - Motorcrossterrein' voor zover begrepen in dit plan voor de percelen kadastraal bekend gemeente Venlo, sectie K nummer 9548 (gedeeltelijk), is eerst toegestaan, nadat de landschappelijke inpassing is aangelegd overeenkomstig het inrichtingsplan en vervolgens aldus in stand wordt gehouden.
  • b. Het gebruik van de gronden met de bestemming Sport - Motorcrossterrein voor zover begrepen in dit plan voor het perceel kadastraal bekend gemeente Venlo, sectie K, nummer 9548 (gedeeltelijk), is eerst toegestaan, nadat de landschappelijke inrichting overeenkomstig het inrichtingsplan is aangelegd op de gronden met de bestemming Natuur als aangegeven op de verbeelding van dit plan en wel op de percelen kadastraal bekend gemeente Venlo, sectie N nummer 2682 (gedeeltelijk), gemeente Venlo, sectie K, nummer 8896, gemeente Venlo, sectie K, nummer 9643 (gedeeltelijk), en vervolgens aldus in stand wordt gehouden.
  • c. Onder inrichtingsplan wordt in deze planregels verstaan het inrichtings- en beplantingsplan Motorcrossterrein gedateerd 20-10-2011, opgesteld door gemeente Venlo, als opgenomen in de bijlage bij de regels.
5.5 Omgevingsvergunning voor het uitvoeren van werken of werkzaamheden

5.5.1 Werken en werkzaamheden

Het is verboden om zonder omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, en werkzaamheden uit te voeren:

  • a. het ontgronden, vergraven, afgraven, egaliseren, diepploegen, woelen en mengen en ophogen van gronden;
  • b. het aanleggen, verbreden en verharden van wegen, paden, banen, parkeervoorzieningen en andere oppervlakteverhardingen;
  • c. het aanleggen, verdiepen, verbreden en dempen van sloten, watergangen en overige waterpartijen;
  • d. het aanleggen van ondergrondse of bovengrondse transport-, energie- en/of communicatieleidingen en daarmee verband houdende constructies, installaties en apparatuur;
  • e. het aanbrengen of verwijderen van diepwortelende beplantingen, het bebossen en aanplanten van gronden en het rooien en/of kappen van bos of andere houtgewassen;
  • f. andere werken die een verandering van de waterhuishouding of het grondwaterpeil tot gevolg hebben, zoals drainage en (onder)bemaling.
5.5.2 Weigeringsgronden

Een omgevingsvergunning als bedoeld in artikel 5.5.1 mag alleen en moet worden geweigerd indien door het uitvoeren van de andere werken, dan wel door de daarvan hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen blijvend onevenredig afbreuk wordt gedaan aan de natuurwaarden en hieraan door het stellen van voorwaarden niet of onvoldoende tegemoet kan worden gekomen.

5.5.3 Uitzondering

Het in 5.5.1 vervatte verbod is niet van toepassing op werken en werkzaamheden welke:

  • a. het normale onderhoud, gebruik en beheer betreffen;
  • b. op het moment van het van kracht worden van het plan in uitvoering zijn of uitgevoerd kunnen worden op grond van een voor dat tijdstip aangevraagde dan wel verleende vergunning.