direct naar inhoud van 4.7 En niet te vergeten...
vastgesteld
NL.IMRO.0855.STV2012001-d001

4.7 En niet te vergeten...

  • er wordt beleidsmatig en bestemmingsplantechnisch altijd onderscheid gemaakt tussen rustige en bedrijvige linten. Op deze manier kan de juiste energie worden ingezet op het juiste soort lint.
  • Elk soort lint heeft zijn eigen sfeer. Cultuurhistorie, verschillende woonvormen en verschillende mogelijkheden voor bedrijvigheid. Diversiteit van bebouwing speelt hierbij een cruciale rol. Bestemmingsplannen worden hierop aangepast.
  • Er dient permanente aandacht te zijn en blijven voor de linten. Werkprocessen met betrekking tot bouwplannen dienen hierop te worden aangepast.
  • Aanpassen en optimaliseren van de bestemmingsplannen betekent voor de bedrijvige linten dat deze minder generiek (minder algemeen geldend) bestemd worden. Op deze manier kan op verschillende thema´s zoals cultuurhistorie, wonen en detailhandel beter gestuurd en gestimuleerd worden.

4.7.1 Implementatie in de bestemmingsplansystematiek

De Structuurvisie Linten - en in het bijzonder bovenstaande uitgangspunten - zal op de eerste plaats geïmplementeerd worden in de bestemmingsplansystematiek. Vervolgens is dan de aanpassing van de bestaande bestemmingsplannen aan de orde.

De Oude Stad is momenteel voorzien van actuele beheerbestemmingsplannen opgezet volgens de bestemmingsplansystematiek. Het is wettelijk voorgeschreven op bestemmingsplannen om de 10 jaar te herzien.

Deze Structuurvisie Linten dient successievelijk vertaald te worden in actuele bestemmingsplannen. Met andere woorden; wanneer een van die plannen aan bod is voor algehele herziening. Dit heeft ook als voordeel dat mogelijke planschade, die voort kan vloeien uit in een bestemmingsplan op te nemen herzieningen/beperkingen ten aanzien van de linten, tot een minimum kan worden beperkt. Dit komt doordat er als het ware een overgangsperiode wordt gecreëerd waarbinnen men de bouwmogelijkheden die het eerdere bestemmingsplan biedt, nog heeft kunnen benutten.