| Plan: | Vossenberg West II |
|---|---|
| Status: | onherroepelijk |
| Plantype: | bestemmingsplan |
| IMRO-idn: | NL.IMRO.0855.BSP2011020-e001 |
Uit het oogpunt van milieuwinst wil de gemeente Tilburg vervoer van containers over water stimuleren. Momenteel is Rijkswaterstaat, samen met provincie en gemeente ook doende met de opwaardering van het Wilhelminakanaal vanaf de inloop van de Donge tot aan de Dongenseweg.
De containers die in de huidige situatie op het bedrijventerrein Loven worden geladen en gelost zijn voor een groot deel bestemd voor bedrijven op Vossenberg. Deze containers moeten dan op vrachtwagens worden vervoerd naar Vossenberg. Mede uit milieuoverwegingen verdient het dan ook aanbeveling dat de containers die voor bedrijven op Vossenberg "gehandeld" moeten worden ook ter plaatse aan wal kunnen worden gebracht.
Op Vossenberg maakt reeds een groot aandeel gevestigde logistieke bedrijven in toenemende mate gebruik van het containervervoer over water. Dit heeft naast een onlangs weer uitgebreide containerterminal op Loven als gevolg een toenemende groei van het transport van containers per vrachtwagen van Loven naar Vossenberg. Vanuit milieutechnische redenen een onwenselijke situatie die juist de voordelen van transport over water deels teniet doet door het toenemend vrachtverkeer binnen Tilburg met als gevolg luchtverontreiniging, geluidsoverlast en belemmering van de verkeersafwikkeling rondom de industrieterreinen. Bovendien wordt naast het goederenvervoer per as (vrachtwagen) zowel landelijk als provinciaal gepromoot het goederenvervoer over het water meer en meer te gaan benutten om juist het te grote aantal vrachtwagenkilometers te reduceren.
Vossenberg is een grootschalig bedrijventerrein dat voornamelijk is georiënteerd op logistieke bedrijven. De gemeente Tilburg stimuleert naast het revitaliseren van de bestaande bedrijventerreinen ook de uitgifte van nieuwe bedrijfslocaties omdat daar vraag naar is en ook om zodoende nieuwe werkgelegenheid voor de stad te kunnen creëren. Tilburg is sterk op gebied van logistiek en wil de vervoerders daarbij ook de noodzakelijke faciliteiten leveren, zoals een multimodaal bedrijventerrein (water en weg) Vossenberg.
Op de bijna aangelegde Burgemeester Letschertweg speelt een belangrijke rol bij de ontsluiting van het gehele bedrijventerrein Vossenberg en vormt de aansluiting op het landelijk hoofdwegennet.
De gemeente Tilburg werkt samen met de Provincie en het Rijk aan de aanleg van de nieuwe rondweg om de stad. Aan de zuidkant van Tilburg ligt de A58 en in het noordoosten de Burgemeester Bechtweg die momenteel wordt verdubbeld. Met de Burgemeester Letschertweg wordt de rondweg om Tilburg voltooid. De aanleg is opgesplitst in een aantal afzonderlijke fasen. Inmiddels zijn de weggedeelten vanaf de Midden Brabantweg tot Vossenberg West en vanuit het zuiden het deel vanaf de A58 tot de wijk de Reeshof al in gebruik genomen. Het ontbrekende gedeelte met de brug over het Wilhelminakanaal is momenteel in aanleg. Volgens planning is deze verbinding in mei 2012 gereed.
De bestaande Groenvenseweg, Rouwveldenseweg en Voldijk kunnen worden gekarakteriseerd als landbouwwegen met een bescheiden profiel. Deze landbouwwegen gaan op Vossenberg West II functioneren als langzaam verkeersroute. De 2e Sluisweg, ook een landbouwweg binnen het gebied, zal zijn verkeersfunctie verliezen.
Vanaf de Burgemeester Letschertweg is, ten oosten van en parallel aan de Groenvenseweg, een nieuwe ontsluitingsweg aangelegd, de Athenastraat. Deze dient als hoofdontsluiting van het plangebied. Haaks op de Athenastraat zal een tweetal wegen, de Asteriastraat en de (verlengde) Theseusstraat Vossenberg West II verder ontsluiten. Laatstgenoemde loopt parallel aan de Rouwveldenseweg in het verlengde van de bestaande Theseusstraat. De Asteriastraat ligt enkele honderden meters ten noorden hiervan, min of meer parallel aan de Burgemeester Letschertweg.
Deze wegen hebben voor het plangebied een structuurbepalende functie. Het aantal directe aansluitingen van bedrijven op deze wegen wordt beperkt gehouden. Dit wordt mede bereikt door de situering van (zeer) grote bedrijven in dit deel van het plangebied. De overige wegen in het plangebied zijn de Letostraat die parallel aan het kanaal loopt, de Erebusstraat die parallel aan de Voldijk loopt, de (verlengde) Polluxxstraat en enkele verbindingswegen.
De wegen in het plangebied hebben alle een ruim profiel van zeven meter waarin, indien nodig, ruimte voor het langzaam verkeer kan worden opgenomen. Links en rechts van de wegen zijn 3,5 tot 5 meter brede stroken voor kabels en leidingen vrijgehouden. De Asteriastraat en de Letostraat komen op een rotonde bij elkaar nabij de toekomstige containerterminal.
De huidige landbouwwegen Groenvenseweg, Rouwveldenseweg en Voldijk zullen gaan functioneren als exclusieve langzaam verkeersroutes. Ten zuiden van de Burgemeester Letschertweg zal een nieuw voetpad worden aangelegd (vanaf de Voldijk in oostelijke richting). In het profiel van de industriewegen zal zo weinig mogelijk langzaam verkeer worden ondergebracht. Daar waar nodig zal het langzaam verkeer via suggestiestroken over de industriewegen worden geleid. In het ontwerp is ruimte gereserveerd voor een directe verbinding met de woonwijk Reeshof door middel van een brug over het kanaal ter hoogte van de Voldijk.
In noordelijke richting zal de Voldijk door middel van een tunnel onder de Burgemeester Letschertweg door worden gevoerd voor langzaam verkeer van en naar de gemeente Dongen. Op termijn zal zo een directe verbinding van de Reeshof via het bedrijventerein Vossenberg West II met de gemeente Dongen voor langzaam verkeer tot stand komen.
De stedenbouwkundige opzet is zodanig dat conflicten tussen langzaam verkeer en gemotoriseerd verkeer zoveel mogelijk worden voorkomen. Het gaat dan in het bijzonder om het zicht vanuit vrachtauto's op het overige verkeer. Daar waar het langzaam verkeer over vrijliggende paden wordt geleid is deze route minimaal 6 meter naast de hoofdrijbaan gesitueerd.
Vrachtwagencombinaties staan op het moment van kruisen dan haaks op deze route en hebben goed zicht op het verkeer dat zich op de vrij liggende paden bevindt.
Voetgangers kunnen gebruik maken van de vrijliggende fietspaden en genoemd voetpad. Waar deze ontbreken kan aan één zijde van de weg een tegelpad in de groenberm worden aangelegd.
Om de sociale veiligheid in het gebied te waarborgen, zijn zoveel mogelijk routes voor het langzaam verkeer op zichtafstand langs de hoofdroutes voor het gemotoriseerde verkeer geleid, waardoor er toezicht vanaf de weg is op datgene dat zich afspeelt op de langzaam verkeersroutes. Een strategische plaatsing van de kantoordelen van bedrijven op hoeken en op andere uitzichtsituaties kan bijdragen aan gevoelens van veiligheid.
De huidige openbaarvervoerlijnen zijn getraceerd over de Dongenseweg. Zolang de lijnvoering over de Dongenseweg zal blijven gaan, kan niet worden gesproken van een goede bereikbaarheid van het plangebied met het openbaar vervoer. Wel is het zo dat het stelsel va verbindingen voor langzaam verkeer in het plan zorgen voor een veilig en zo direct mogelijk natransport.
Het onderhavige bestemmingsplan staat een gunstige lijnvoering via de Athenastraat, Asteriastraat, Letostraat en Theseusstraat niet in de weg. De gemeente zal los van dit bestemmingsplan een actief stimuleringsbeleid voeren.
Bij het parkeren worden de gemeentelijke parkeernormen zoals vermeld in de "Notitie Parkeernormen Tilburg 2003" (bijlage van het TVVP) gehanteerd. Uitgangspunt is dat het parkeren, het laden en lossen en het manoeuvreren ten behoeve van het laden en lossen op eigen terrein plaatsvindt.