direct naar inhoud van Regels
Plan: Buitengebied Terneuzen, Spanjaardsweg 1 (Philippine)
Status: vastgesteld
Plantype: wijzigingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0715.WPBG57-VG01

Regels

Hoofdstuk 1 Inleidende regels

Artikel 1 Bestaande regels van toepassing

De regels die deel uitmaken van het bestemmingsplan 'Buitengebied Terneuzen', zoals vervat in de bestandenset met planidentificatie NL.IMRO.0715.BPBG01-VG98 met de bijbehorende regels (en eventuele bijlagen) en de regels die deel uitmaken van het facetbestemmingsplan 'Parkeren Terneuzen', zoals vervat in de bestandenset met planidentificatie NL.IMRO.0715.BPFPT01-VG01 met de bijbehorende regels (en eventuele bijlagen) zijn onverkort van toepassing op het wijzigingsplan 'Buitengebied Terneuzen, Spanjaardsweg 1 (Philippine) van de gemeente Terneuzen.

Artikel 2 Begrippen

2.1 Aanvulling lid 1.2

Aan artikel 1 lid 1.2 van het bestemmingsplan 'Buitengebied Terneuzen' wordt het volgende toegevoegd:

"en de geometrisch bepaalde planobjecten met bijbehorende regels met identificatienummer NL.IMRO.0715.WPBG57-VG01.

2.2 Plan:

'Buitengebied Terneuzen, Spanjaardsweg 1 (Philippine)' van de Gemeente Terneuzen.

2.3 Wijzigingsplan:

De geometrisch bepaalde planobjecten met de bijbehorende regels en de daarbij behorende bijlagen.

Voor het overige blijven de regels behorende bij Artikel 1 van het bestemmingsplan 'Buitengebied Terneuzen' op dit plan voor zover relevant van toepassing.

Hoofdstuk 2 Bestemmingsregels

 

Artikel 3 Wonen

De regels in artikel 22 van het bestemmingsplan 'Terneuzen Buitengebied', zijn van overeenkomstige toepassing, met dien verstande dat:

  • a. in afwijking van artikel 22.2 onder l. mag een maximale oppervlakte van bijgebouwen gerealiseerd worden tot een oppervlakte zoals is aangeduid op de verbeelding met de aanduiding 'bijgebouwen'. Deze bebouwing mag uitsluitend worden herbouwd op de plaats met aanduiding 'bijgebouwen';
  • b. in afwijking van artikel 22.2 onder l. mag de maximale goot- en bouwhoogte van bijgebouwen ter plaatse van de op de verbeelding aangeduide 'bijgebouwen' de goot- en bouwhoogte zoals bestaand bedragen. Deze bebouwing mag uitsluitend worden herbouwd tot de maximale bestaande goot- en bouwhoogte;
  • c. aan artikel 22 wordt een lid 6 toegevoegd, luidende:

22.6 Voorwaardelijke verplichting

Het gebruik van de gronden als bedoeld in lid 22.1 sub a. is uitsluitend toegestaan indien ter plaatse van de aanduiding 'specifieke vorm van groen - windhaag', de aanwezige groenvoorziening minimaal behouden blijft en duurzaam in stand wordt gehouden.

Hoofdstuk 3 Algemene, overgangs- en slotregels

 

Artikel 4 Anti-dubbeltelregeling

Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.

Artikel 5 Overgangsrecht

5.1 Overgangsrecht bouwwerken
  • a. Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het wijzigingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot,
    • 1. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd;
    • 2. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan.
  • b. Het bevoegd gezag kan eenmalig in afwijking van sub a een omgevingsvergunning verlenen voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld in sub a met maximaal 10%.
  • c. Sub a is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan.
5.2 Overgangsrecht gebruik
  • a. Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het wijzigingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet.
  • b. Het is verboden het met het wijzigingsplan strijdige gebruik, bedoeld in het bepaalde in sub a te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind.
  • c. Indien het gebruik, bedoeld in het bepaalde onder a, na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten.
  • d. Het bepaalde onder a is niet van toepassing op het gebruik, dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsbepalingen van dat plan.

Artikel 6 Slotregel

Deze regels worden aangehaald onder de naam Regels van het wijzigingsplan ‘Buitengebied Terneuzen, Spanjaardsweg 1 (Philippine)'.