Plan: | Gymzaal Vlinderveen |
---|---|
Status: | onherroepelijk |
Plantype: | projectbesluit |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0612.PB00003-4001 |
Het projectbesluit moet worden getoetst aan het Rijks-, provinciaal en gemeentelijk beleid voor bodemkwaliteit.
Rijksbeleid
Voor de gemeente zijn de belangrijkste beleidsdoelen uit het Nationaal Milieubeleidsplan 3:
Concreet houden deze doelen voor de gemeente in dat de (onderzochte) bodemkwaliteit beschreven dient te zijn, zodat belanghebbenden ervan op de hoogte zijn.
Provinciaal bodembeleid
Het effect op de bodemkwaliteit dient in overeenstemming te zijn met de Wet bodembescherming en het provinciaal bodemsaneringsbeleid. Het provinciaal beleid is beschreven in de nota "Gezamenlijk bodemsaneringsbeleid" (Bobel) van de provincie Zuid-Holland, Rotterdam en Den Haag. Gevallen van ernstige bodemverontreiniging worden sober en doelmatig gesaneerd. Dit betekent voor immobiele verontreinigingen veelal dat een leeflaagsanering wordt uitgewerkt, afhankelijk van het toekomstig gebruik van de locatie. Voor mobiele verontreiniging zal veelal de bron worden verwijderd tot een concentratieniveau dat aansluit bij de gebruiksfunctie van de locatie. Indien de bestemming en daarmee de gebruiksfunctie wijzigt, kan het noodzakelijk zijn aanvullende saneringsmaatregelen te treffen. Deze maatregelen moeten worden meegewogen bij het bepalen van de financiële uitvoerbaarheid van het bestemmingsplan.
Onderzoek en sanering
Om inzicht te krijgen in de bodemkwaliteit van het te ontwikkelen terrein is onderzoek verricht. In de rapportage "milieutechnisch verkennend bodemonderzoek aan de Vlinderveen 229 te Spijkenisse" van MOS Grondmechanica d.d. 25 april 2008 zijn de uitkomsten van het onderzoek naar de locatie vastgelegd (kenmerk R024308-RH_1).
Uitkomsten onderzoek
In het onderzoek wordt geconcludeerd dat in de samengestelde mengmonsters van de boven- en ondergrond geen verontreinigingen zijn aangetroffen. Het grondwater is echter licht verontreinigd met chroom, nikkel, zink en xylenen. De gevonden waarden overschrijden niet de tussenwaarde, zodat op basis van de Wet bodembescherming geen aanleiding is voor nader onderzoek. Op basis van het uitgevoerde onderzoek kan geconcludeerd worden dat de milieuhygiënische bodemkwaliteit op de locaties geen belemmering vormt voor de realisatie van het gymnastieklokaal.