direct naar inhoud van 3.1 Waarom een beheersverordening voor Heer & Meester West?
Plan: Heer & Meester West
Status: vastgesteld
Plantype: beheersverordening
IMRO-idn: NL.IMRO.0612.BV00006-3001

3.1 Waarom een beheersverordening voor Heer & Meester West?

Vanaf 2008 staat de gemeente in het gebied Heer & Meester West woonbebouwing voor. Door middel van particulier opdrachtgeverschap kan via de gemeente een kavel grond worden aangekocht waarop vervolgens een vrijstaande woning kan worden gebouwd. Aangezien woonbebouwing in strijd is met het ter plaatse vigerende bestemmingsplan 'Hekelingen' zijn in 2008 en 2009 voor de volgende (bouw-)werkzaamheden twee procedures ingevolge artikel 19, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) gevolgd:

  • 1. het bouw- en woonrijp maken van het westelijk deel van het plangebied Heer & Meester en het bouwen van 15 woningen fase 1 met bijbehorende bijgebouwen en bouwwerken;
  • 2. het bouw- en woonrijp maken van de zuidelijke strook van het westelijk deel van het project Heer & Meester en de bouw van 28 woningen in fase 2.

Bij de bovengenoemde procedures c.q. aanvragen van verklaringen van geen bezwaar werden per procedure naast een ruimtelijke onderbouwing ook (bouw-)regels en bebouwingsvoorwaarden overlegd.

Voor de onder 1 genoemde werkzaamheden verleende het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op 24 juli 2008, onder kenmerk PZH-2008-643718, de vereiste verjaring van geen bezwaar. Voor de onder 2 genoemde werkzaamheden werd op 28 mei 2009, onder kenmerk PZH-2009-345288, de vereiste verklaring van geen bezwaar verleend.

Op basis van de bovengenoemde procedures zijn bouwvergunning (thans omgevings- vergunning) verleend waarbij de bebouwingsvoorschriften als leidraad fungeerden. Deze bebouwingsvoorschriften zijn integraal in onderhavige beheersverordening opgenomen.

In de op 1 juli 2008 in werking getreden Wet ruimtelijke ordening (Wro) verplicht gemeenten om binnen tien jaar na vaststelling van een planologische regeling opnieuw een planologische regeling vast te stellen. Indien de gemeenteraad daaraan niet voldoet, vervalt vanaf 1 juli 2013 de bevoegdheid om leges in te vorderen voor alle verstrekte diensten die verband houden met een niet meer actuele planologische regeling. Actualisatie kan via een bestemmingsplan of via een beheersverordening plaatsvinden.

Teneinde op 1 juli 2013 te kunnen beschikken over een actueel planologische regime voor het gebied Heer & Meester West is onderhavige beheersverordening opgesteld. Er is gekozen voor een beheersverordening omdat de bovengenoemde bebouwings- voorwaarden voor fase 1 en 2 voldoende planologische kaders biedt er geen nieuwe planologische ontwikkelingen in het verschiet liggen.