Plan: | Rivierdijk 182 |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0610.bp22rivierdijk182-3001 |
Inleiding
Binnen het plangebied zal de bestaande woning worden gesloopt en zullen twee-onder-één-kap woningen worden gerealiseerd. In deze paragraaf is de verkeersstructuur rondom de locatie beschreven. Vervolgens is gekeken naar de verkeersafwikkeling en de parkeerbehoefte en is bepaald of de realisatie van de nieuwe woningen zal leiden tot problemen op deze aspecten.
Verkeersstructuur
Bereikbaarheid voor gemotoriseerd verkeer, langzaam verkeer en openbaar vervoer
De locatie wordt ontsloten vanaf de Rivierdijk. Via de Rivierdijk wordt in noordoostelijke richting aangesloten op de A15 (Maasvlakte-Bemmel). In westelijke richting kan zowel via de Rivierdijk als de Thorbeckelaan naar de verschillende wijken van Sliedrecht gereden worden. In het Verkeerscirculatieplan 2005 zijn de Rivierdijk en de Thorbeckelaan gecategoriseerd als gebiedsontsluitingswegen binnen de bebouwde kom met een maximumsnelheid van 50 km/h.
Langs de Rivierdijk en de Thorbeckelaan is, conform de inrichting van deze wegen volgens Duurzaam Veilig, een in twee richtingen begaanbaar fietspad gelegen.
Op een afstand van circa 150 m van de locatie is een bushalte gelegen langs de Rivierdijk. De hier halterende openbaarvervoersdienst geeft verbinding in de richtingen Sliedrecht, Hardinxveld-Giessendam en Gorinchem. Eveneens halteert de scholierenlijn in de richtingen Werkendamseveer, Sliedrecht en Rotterdam Zuidplein hier. In Sliedrecht, Hardinxveld-Giessendam en Gorinchem kan worden overgestapt op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen.
Verkeersgeneratie en verkeersafwikkeling
De bestaande woning op de locatie zal worden gesloopt en vervangen door twee woningen. Het extra verkeer ten gevolge van 1 toegevoegde nieuwe woning zal niet leiden tot een noemenswaardige bijdrage in de verkeersintensiteiten.
Parkeren
In 2008 is de Nota Parkeerbeleid Sliedrecht vastgesteld. Volgens de gemeentelijke parkeernormen dienen per woning in principe twee parkeerplaatsen te worden gerealiseerd (dus in de onderhavige situatie totaal vier). Omdat de Rivierdijk een 50 km/h-weg is geworden, is parkeren op eigen terrein door middel van een inrit of garage niet mogelijk. Om die reden moet worden gekozen voor langsparkeren. Bij langsparkeren zijn maximaal drie parkeerplaatsen te realiseren. Aangezien de twee te realiseren woningen ten opzichte van de Rivierdijk, oprit Thorbeckelaan en daar aanwezige parkeerplaatsen gunstig liggen, kan in dit geval worden worden volstaan met deze drie langsparkeerplaatsen. De gemeente zal ontheffing van gemeentelijke parkeernormen verlenen.
Conclusie
De bereikbaarheid voor het gemotoriseerd verkeer is goed te noemen, mede door de ligging in de directe nabijheid van de snelweg A15. Eveneens is de bereikbaarheid voor het langzaam verkeer en het openbaar vervoer goed. Ook de verkeersveiligheid in de omgeving van de locatie is voldoende gewaarborgd. De ontwikkeling leidt tot nagenoeg niet tot extra verkeer en is daarmee niet van invloed op de verkeersafwikkeling. Er worden voldoende parkeerplaatsen gerealiseerd. Het aspect verkeer en parkeren staat de realisatie van de twee woningen dan ook niet in de weg.