Plan: | A4/Cronesteyn |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0546.BP00008-0301 |
Het doel van het bestemmingsplan is tweeledig. In de eerste plaats is het doel van dit bestemmingsplan om de verbreding en gedeeltelijke verdieping van de A4, die met het Tracébesluit al mogelijk zijn gemaakt, om te zetten in een bestemmingsplan.
Het tweede doel is om te voorzien in een actuele juridische-planologische regeling voor Polderpark Cronesteyn. Voor dit deel van het plangebied zijn geen ontwikkelingen voorzien en wordt de bestemmingslegging toegesneden op de bestaande situatie. Hierbij wordt zoveel mogelijk aangesloten bij de Leidse standaardregeling, zodat gemeentebreed vergelijkbare bestemmingsregels worden vastgelegd voor vergelijkbare situaties.
Voor ontwikkelingen die met de verbreding van de snelweg samenhangen, maar die niet in het Tracébesluit verankerd zijn, biedt het bestemmingsplan geen onderbouwing en zodoende ook geen juridische basis. Het bestemmingsplan neemt uitsluitend die mogelijkheden over die in met het Tracébesluit al zijn vastgelegd. Voor ontwikkelingen rondom de A4, zoals de beoogde verbreding van de Willem van der Madeweg, worden afzonderlijke procedures gevoegd met daarop toegespitste onderzoeken. Dit geldt eveneens voor een nieuw viaduct over de A4, vanuit Zoeterwoude richting de Willem van der Madeweg. Het viaduct (de constructie) wordt daarbij in lijn met het Tracébesluit wel mogelijk gemaakt, maar een nieuw aan te leggen weg hierover zal via een afzonderlijke procedure toegestaan moeten worden.
Een laatste ontwikkeling betreft de aanleg van een kleinschalig kampeerterrein aan het Polderpad 8. In het vigerende plan bestond deze mogelijkheid al, maar op basis van een concrete aanvraag wordt deze mogelijkheid nu op maat toegesneden voor deze locatie.