Plan: | Den Weeligenberg |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0534.bpdenweeligenberg-VA01 |
Het gebied ligt niet in of in de nabijheid van een speciale beschermingszone (Natura 2000) of in de directe omgeving van een beschermd natuurmonument. Ook komen de voorgenomen activiteiten niet voor op de lijst met activiteiten zoals vermeld in de onderdelen C en D van de bijlage bij het Besluit MER. Wel ligt het plangebied in de directe nabijheid van de EHS, ten opzichte van de huidige situatie zijn geen extra negatieve effecten te verwachten op de waarden van de EHS. Uit de uitgevoerde quickscan is naar voren gekomen dat naar verwachting in het plangebied diverse beschermde soorten voorkomen, waaronder soorten die een striktere bescherming genieten: zoogdieren, vogels, reptielen.
Voor uitvoering van de plannen behoeft voor vleermuizen geen ontheffing te worden aangevraagd, omdat het niet aannemelijk is dat de verbodsbepalingen van de Flora- en Faunawet voor deze strikt beschermde soorten overtreden zullen worden. Indien het slopen van de tijdelijke gebouwen en andere maatregelen die sterk ingrijpen op het terrein, zoals het kappen van enkele bomen en rooien van enkele struiken, worden uitgevoerd buiten het broedseizoen, behoeft voor vogels geen ontheffing te worden aangevraagd voor uitvoering van de plannen. Zorgvuldigheidshalve zal voorafgaand aan de werkzaamheden, de objecten en elementen waaraan werkzaamheden gaan plaatsvinden worden gecontroleerd op de eventuele aanwezigheid van nesten.
In de huidige situatie is het terrein minder geschikt voor de rugstreeppad. Niet kan worden uitgesloten dat deze soort zich tijdens de uitvoering van de sloop- en bouwwerkzaamheden alsnog zal vestigen, omdat er dan in het plangebied geschikte milieus (onbegroeide, zandige terreindelen) zullen ontstaan. Om vertraging bij de uitvoering te voorkomen, zal in overleg met LNV, worden bepaald of op voorhand een ontheffing voor deze strikt beschermde soort wordt aangevraagd. Daarmee vormen de uitkomsten van het ecologisch onderzoek geen belemmering voor de realisatie van de beoogde plannen.