Plan: | Professor Telderslaan |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0503.BP0020-2001 |
Delft is bijna tot de gemeentegrenzen volgebouwd. De woningvoorraad is vrij eenzijdig en is voor een deel van onvoldoende kwaliteit.
In Delft behoren 12.000 huishoudens tot de doelgroep voor sociale sectorwoningen. 20.000 sociale sectorwoningen zijn in beheer bij de corporaties. Daarnaast worden nog 2.000 sociale sectorwoningen nieuw gebouwd. Op basis van de Woonvisie 2008 – 2020 is voorgesteld 5.000 woningen te onttrekken aan de voorraad. Van de overige 15.000 woningen wordt jaarlijks 1,5% 'aangepakt' door kwaliteitsverbetering of vervanging.
De woningbouw is vooral een binnenstedelijke opgave. Via zorgvuldig beheer, veranderingen in de bestaande voorraad en inbreiding door nieuwbouw moeten de woonwensen van de toekomst worden vervuld zodat Delft haar positie als gewilde woonstad versterkt.
Daarnaast draagt verandering van een deel van de bestaande sociale voorraad bij aan de afname van de sterke eenzijdige woningvoorraad in bepaalde buurten, aan de gewenste gedoseerde krimp van goedkope woningen van onvoldoende kwaliteit en schept ruimte voor 'nieuwe' woningen.
De woningvoorraad is vrij eenzijdig en is voor een deel van onvoldoende kwaliteit, ook in de wijk Wippolder. Jaarlijks dient 1,5% van de voorraad te worden aangepakt door middel van kwaliteitsverbetering of vervanging.
Met de bouw van 40 eengezinswoningen in de sociale sector en de sloop van 66 portiekwoningen aan de Professor Telderslaan wordt bijgedragen aan een evenwichtiger woonmilieu in Wippolder en wordt ingespeeld op de vraag naar betaalbare eengezinswoningen. Met deze ontwikkeling wordt aangesloten bij het Delftse wonenbeleid.