Plan: | Burchtweg 9 te Sint Maarten |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0441.BPLGHBurchtweg9-VA01 |
Het perceel waarop de ontwikkeling plaats zal vinden omvat ongeveer 8.000 m2. Het totale perceel wordt in tweeën gedeeld waarbij de kavelgrens haaks op de Burchtweg als zijnde ontsluitingsweg zal zijn gesitueerd. De bebouwing sluit qua schaal en maat aan bij de bebouwing in de omgeving. De voorgevels zijn georiënteerd op de straatzijde en de woningen liggen terug van de weg en hebben een voor-, zij- en achtertuin. De nieuwe ontwikkeling zal bestaan uit het planologisch mogelijk maken van een nieuwe stolpvormige woning met bijgebouw, de omzetting van de huidige bedrijfswoning in een (burger)woning en de realisatie van een nieuw bijgebouw bij deze woning. De huidige woning is reeds ontsloten op de Burchtweg middels een dam. De nieuwe woning zal een eigen dam krijgen met bijbehorende oprit. Het bouwvlak van de nieuwe woning is zo gepositioneerd dat de stolpvormige woning op ruime afstand van de bestaande woning komt te staan en de aanwezige brede windsingel behouden kan blijven. Door de windsingel rondom te behouden en te versterken blijft het karakter behouden van één groot boerenerf.
De gevellijn van de nieuwe woning zal aansluiten op de gevellijn van woningen in de directe omgeving en heeft een iets teruggerooide situering op het perceel ten opzichte van de bestaande woning.
In het 'Beeldkwaliteitsplan Harenkarspel Buitengebied 2008' wordt een kavelbreedte van tenminste 35 meter aangegeven. Hieraan wordt ruimschoots voldaan door voor kavel 1 een breedte van ongeveer 46 meter aan te houden en voor kavel 2 een breedte van ongeveer 48 meter. Het voorterrein zal ingericht worden voor oprit en parkeervoorzieningen en zal bestaan uit oppervlakteverharding.