Plan: | Hoograven, Uitwerkingsplan Baracuda Liesbospark |
---|---|
Status: | onherroepelijk |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0344.BPUITBARLIESBOSPAR-0601 |
Exclusief voor Baracuda wordt een terrein ingericht dat plaats biedt voor een clubgebouw, een haven ten behoeve van de lelievletten en een nader in te richten buitenruimte.
Daarnaast wordt een terrein ingericht die zowel door Baracuda (op de zaterdagen) als door de bouwspeeltuin (doordeweekse- en zondagen) kan worden gebruikt. Het openbare grasveld en het beboste terrein ten zuidoosten van de huidige bouwspeeltuin wordt onderdeel van de bouwspeeltuin.
De kavel, met gebouw en binnenhaven, liggen in het Liesbospark. Omdat het Liesbospark een belangrijke groenvoorziening voor de wijk Hoograven is, zal de wijze waarop Baracuda wordt ingepast, moeten aansluiten bij het karakter van het Liesbospark. De randen van het terrein krijgen een groene uitstraling en het clubgebouw wordt centraal op de kavel geplaatst. Ook de overgang Baracuda-bouwspeeltuin en het nieuwe deel van de bouwspeeltuin wordt groen ingericht.
Bij de herinrichting van het gehele gebied gaat bijzondere aandacht uit naar ecologie en natuur.
Baracuda
In de zuidwesthoek van de huidige bouwspeeltuin wordt een terrein van 900m² exclusief voor Baracuda ingericht. Dit terrein biedt ruimte voor:
Naast deze 900m2 wordt een terrein van 1400m2 ingericht die gemeenschappelijk door Baracuda en de bouwspeeltuin wordt gebruikt. Op de zaterdagen wordt deze ruimte exclusief gebruikt door Baracuda en op de andere dagen door de bouwspeeltuin.
Bouwspeeltuin
Het openbare groen ten zuidoosten van de huidige bouwspeeltuin wordt onderdeel van de nieuwe bouwspeeltuin. De hoofd entree van de bouwspeeltuin wordt verplaatst naar de zuidzijde van het gebouw van de naschoolse opvang. Hier worden ook de fietsen gestald. De zone aan de noordzijde van het gebouw, inclusief de hier aanwezige fietsenrekken, worden groen ingericht, als onderdeel van het Liesbospark.
De nieuwe inrichting van de bouwspeeltuin (inclusief de gedeelde ruimte met Baracuda) stimuleert het ‘natuurlijk spelen’. De huidige (speel)functies die plaats moeten maken voor Baracuda komen in principe terug in het nieuwe ontwerp.
Baracuda en bouwspeeltuin
De rand van de terreinen van Baracuda en de bouwspeeltuin worden omzoomd door hekwerken, maar dienen wel een groene uitstraling naar de omgeving te krijgen. De groene inrichting van beide terreinen sluit op elkaar aan en dienen ecologische betekenis te hebben. Hierbij worden zoveel mogelijk bestaande bomen gespaard. Indien er bomen niet gehandhaafd kunnen blijven dan wordt in overleg met de gemeente bezien of deze elders (in het gebied) gecompenseerd kunnen worden.
De 1400m2 gedeelde buitenruimte is zowel naar het eigen terrein van de bouwspeeltuin als naar het eigen terrein van Baracuda goed afsluitbaar. Dit gebeurt niet, of zo min mogelijk met hekken, maar juist met natuurlijke middelen. Deze buitenruimte biedt plaats aan:
Een grasveld van 500m2, geschikt voor gezamenlijke sport-/spelactiviteiten;
Een ruig ingericht deel (met hoogteverschillen voor avontuurlijk spelen) in het zuid(oostelijk) deel van het terrein. Deze inrichting sluit aan bij de (deels) ruige begroeiing van het nieuwe deel van de bouwspeeltuin.
Figuur: Stedenbouwkundige uitgangspunten
Wilhelmina
Ook bij de nieuwbouw van de loods van de Wilhelminagroep is het uitgangspunt dat deze moet passen bij het karakter van het Liesbospark. Duurzaam bouwen en rekening houden met de bestaande beplanting is het voornaamste uitgangspunt. De loods sluit fysiek aan op het bestaande gebouw maar zal zich in architectuur meer richten op het natuurlijke karakter van het gebied.
De aan te bouwen loods van Wilhelmina heeft de volgende afmetingen:
De nieuwbouw vormt een verrijking op het bestaande clubhuis van Wilhelmina. Door bijvoorbeeld materiaalgebruik ontstaat er een nieuwe eenheid aangepast aan haar omgeving.