direct naar inhoud van 4.4 Bedrijven en milieuzonering
Plan: De Zanden 37 en fietspad Teuge
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0285.10101-VS00

4.4 Bedrijven en milieuzonering

4.4.1 Toetsingskader

In het kader van een goede ruimtelijke ordening is het van belang dat bij de aanwezigheid van bedrijven in de omgeving van milieugevoelige functies zoals woningen:

  • a. ter plaatse van woningen een goed woon- en leefmilieu kan worden gegarandeerd;
  • b. rekening wordt gehouden met de bedrijfsvoering en milieuruimte van de betreffende bedrijven.

Om in de bestemmingsregeling de belangenafweging tussen bedrijvigheid en gevoelige functies met betrekking tot milieu in voldoende mate mee te nemen, wordt in dit bestemmingsplan gebruik gemaakt van een milieuzonering. Deze milieuzonering vindt plaats aan de hand van een Staat van Bedrijfsactiviteiten. Dit is een lijst waarin de meest voorkomende bedrijven en bedrijfsactiviteiten zijn gerangschikt naar mate van milieubelasting. De in dit bestemmingsplan gehanteerde standaard Staat van Bedrijfsactiviteiten wordt onder andere toegepast voor bedrijventerreinen. De standaard gaat uit van het aanhouden van richtafstanden tussen bedrijfsactiviteiten en milieugevoelige functies. De richtafstanden gelden ten opzichte van het omgevingstype 'rustige woonwijk'. Voor andere omgevingstypen dan een rustige woonwijk kunnen kleinere richtafstanden worden gehanteerd.

Voor een nadere toelichting op de aanpak van de milieuzonering met behulp van de Staat van Bedrijfsactiviteiten wordt verwezen naar Bijlage 1 Staat van Bedrijfsactiviteiten.

4.4.2 Onderzoek

Direct naast het plangebied liggen enkele reeds bestaande burgerwoningen. Hiermee dient in de milieuzonering rekening te worden gehouden. Er is sprake van het omgevingstype 'rustige woonwijk'. Vanwege de aanwezigheid van woningen op het luchthaventerrein is de bedrijvigheid in de directe omgeving van de woningen beperkt tot maximaal categorie 2. Dit zijn bedrijven die bij functiemenging direct naast woningen mogelijk worden gemaakt. Op enkele delen van het bedrijventerrein zijn bedrijven uit maximaal categorie 3.1 toegestaan, omdat bij deze delen voldaan wordt aan de geldende richtafstand van 50 m ten opzichte van woningen.

4.4.3 Conclusie

In dit bestemmingsplan wordt door de gehanteerde milieuzonering, die in de bestemmingsplanregeling is opgenomen, zorg gedragen voor een aanvaardbaar woon- en leefklimaat ter plaatse van de woningen en worden de bedrijven niet in hun functioneren belemmerd. Er is sprake van een goede ruimtelijke ordening.