direct naar inhoud van 4.2 Maatschappelijke uitvoerbaarheid
Plan: Nijmegen Oud West - 8 (Nachtegaalplein e.o.)
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0268.BP3008-VG01

4.2 Maatschappelijke uitvoerbaarheid

Voor dit bestemmingsplan is op 23 maart 2011 een vooraankondiging gepubliceerd. Het ontwerpbestemmingsplan heeft van 26 januari 2012 t/m 7 maart 2012 ter inzage gelegen. Gedurende deze periode kon een ieder schriftelijk reageren op het plan. In deze periode zijn er 4 zienswijzen ingediend. De tervisielegging is gepubliceerd in het gemeenteblad en in de Staatscourant. In de "Zienswijzennota bestemmingsplan Nijmegen Oud West - 8 (Nachtegaalplein e.o.)” zijn de ingekomen zienswijzen opgenomen en voorzien van een gemeentelijke reactie. Het bestemmingsplan is naar aanleiding van de zienswijzen op de volgende punten gewijzigd:

Toelichting:

  • Tekstuele aanpassingen in paragraaf 3.2: Spreeuwenstraat 11 opgenomen als bestaande detailhandelslocatie

Artikel 3 van de regels is op de volgende punten aangevuld:

  • 1. artikel 3.3.3 Detailhandel
    • a. detailhandel is uitsluitend toegestaan op bestaande detailhandelslocaties en tot deze locaties behorende bouwpercelen;
    • b. detailhandel is uitsluitend toegestaan op de begane grond;
    • c. supermarkten zijn niet toegestaan.
  • 2. Artikel 3.1.a bestemmingsomschrijving aangepast
    • a. 3.1.a bedrijven, kantoren en inpandige bedrijfswoningen, met dien verstande dat nieuwe geluidgevoelige functies alleen zijn toegestaan voor zover voldaan wordt aan de Wet Geluidhinder;
  • 3. Artikel 3.3.5 Bedrijfswoningen
    • a. per bouwperceel is maximaal één inpandige bedrijfswoning toegestaan;
    • b. bedrijfswoningen zijn uitsluitend toegestaan in hoofdgebouwen aan de straatzijde.

De volgende ambtshalve wijzigingen zijn doorgevoerd:

  • Artikel 7.2.2 e van de regels: de bepaling omtrent de Wet geluidhinder wordt als volgt aangepast: bij de realisering van de in deze bestemming toegelaten geluidsgevoelige bestemmingen en/of functies moet worden voldaan aan de voorkeurswaarde uit de Wet geluidhinder. Als de geluidsbelasting hoger is dan de voorkeurswaarde mogen geluidsgevoelige bestemmingen en/of functies alleen worden gerealiseerd als voldaan wordt aan de van toepassing zijnde vastgestelde hogere waarde en de daarin opgenomen voorwaarden.
  • Artikel 8.2.2.b van de regels: de volgende bepaling wordt toegevoegd: bij de realisering van de in deze bestemming toegelaten geluidsgevoelige bestemmingen en/of functies moet worden voldaan aan de voorkeurswaarde uit de Wet geluidhinder. Als de geluidsbelasting hoger is dan de voorkeurswaarde mogen geluidsgevoelige bestemmingen en/of functies alleen worden gerealiseerd als voldaan wordt aan de van toepassing zijnde vastgestelde hogere waarde en de daarin opgenomen voorwaarden.