Type plan: bestemmingsplan
Naam van het plan: Sportweg, Hoevelaken
Status: vastgesteld
Plan identificatie: NL.IMRO.0267.BP0038-0003

3.4 Bodem

In het kader van een functiewijziging of -verandering dient aangetoond te worden dat de kwaliteit van de bodem en het grondwater in het plangebied in overeenstemming zijn met het beoogde gebruik. Dit is geregeld in de Wet Bodembescherming. De bodemkwaliteit kan namelijk van invloed zijn op de beoogde functie van het plangebied. Indien sprake is van een functiewijziging zal er in veel gevallen een bodemonderzoek moeten worden uitgevoerd op de planlocatie. Middels dit onderzoek kan in beeld worden gebracht of de bodemkwaliteit en de beoogde functie van het plangebied bij elkaar passen.
 
Planspecifiek
In het kader van de voorgenomen werkzaamheden is een historisch bodemonderzoek uitgevoerd. Dit onderzoek is in bijlage 1 opgenomen. Voor het historisch bodemonderzoek is op 26 juli 2011 een bezoek gebracht aan de gemeente Nijkerk waar de beschikbare gegevens van de onderzoekslocatie zijn ingezien. Ook is op 26 juli 2011 een bezoek gebracht aan de onderzoekslocatie. Op basis van de onderzoeksresultaten is het mogelijk dat sloten gedempt zijn met bodemvreemd materiaal. Een verkennend bodemonderzoek moet hierover uitsluitsel geven.
 
Op 2 november 2011 is aanvullend veldwerk uitgevoerd. Het aanvullend bodemonderzoek is opgenomen in bijlage 2. Door middel van dit bodemonderzoek is de milieuhygiënische kwaliteit van de bodem ter plaatse van de voormalige sloten vastgelegd. Er is geen bodemvreemd dempingsmateriaal in de sloten aangetroffen. Uit de resultaten blijkt dat zowel in het sloottracé als in de onderliggende bodem geen verontreinigingen zijn aangetroffen.
 
Geconcludeerd kan worden dat de bodemkwaliteit geen belemmering vormt voor de beoogde ontwikkeling.