direct naar inhoud van 8.2 Verslag informatie avond omwonenden
Plan: Luxool, Groenhorst College
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0267.BP0005-0006

8.2 Verslag informatie avond omwonenden

Naar aanleiding van de presentatie van het project Uitbreiding Groenhorst College te Nijkerk zijn erdoor de aanwezige buurtbewoners vragen gesteld. Hieronder staan de vragen beschreven, gevolgd door een reactie.

Vragen:

1 Wat wordt de nokhoogte van de uitbreiding?

Vanaf het maaiveld circa 6,95 meter. De nieuwe nokhoogte wordt ongeveer gelijk aan die van de bestaande school.De nokhoogte van de bestaande school is 7.2 meter + vloerpeil. Het vloerpeil van de begane grond ligt aan de achterzijde van de school circa 0.45 m onder maaiveld.

2 Blijven de lichten in de kas ’s nachts aan?

Neen, het zijn geen kweekkassen. In principe worden de lichten in de kas ’s avonds uit gedaan, incidenteel gebruik uitgezonderd.

3 Wat is de afstand van de uitbreiding tot aan de erfgrens?

Dit zal ongeveer 9 meter zijn.

4 Wordt de nieuwe kas groter dan de huidige kas?

De nieuwe kas wordt iets groter, maar is in drie kleinere eenheden in de uitbreiding opgenomen. In de eerste fase is de totale grootte van de kas wat kleiner dan bestaand.

5 Gebruik van de huidige gymzaal?

Worden beide gymzalen in de avonduren gebruikt? Dit in verband met controle van rondlopende personen op het terrein. De huidige gymzaal blijft in gebruik. De gymzaal nabij de hoofdingang heeft voor avondgebruik de prioriteit. Bij gebruik van de tweede gymzaal zal op de controle worden toegezien door bijvoorbeeld gebruik te maken van één ingang voor beide gymzalen.

6 Gaat de uitbreiding van de aula door?

Ja, dit gaat door.

7 Waarom is parkeren aan de achterzijde niet mogelijk?

Vanwege de volgende bezwaren:

- de hoofdontsluitingsweg moet dan worden verlegd.

- onnodige aantasting van het groene achtergebied.

- onnodige kosten, huidige parkeerplaats voldoet prima.

- de huidige parkeerlocatie is niet geschikt voor uitbreiding van de school.

8 Hoe wordt na de uitbreiding met parkeren omgegaan? Gemeld wordt dat in de huidige situatie niet altijd kan worden geparkeerd op eigen terrein, omdat deze volstaat met bezoekers van de school.

Minimaal zal worden voldaan aan de gemeentelijke parkeernorm. In deplanuitwerking zal worden bekeken hoe bijvoorbeeld de bewegwijzering kan worden verbeterd. Met als doel dat bezoekers op het schoolterrein parkeren en niet in de straat.

9 Kan de uitbreiding niet verdiept worden uitgevoerd conform bijvoorbeeld de huidige gymzaal?

Dit is niet mogelijk, omdat het vloerniveau van de uitbreiding dan niet zal aansluiten op het huidige vloerniveau.

10 Hoe kunnen afspraken worden vastgelegd? Bijvoorbeeld enkel ramen op de begane grond in verband met privacy van de omwonenden.Het is goed een en ander vast te leggen, bijvoorbeeld in de situatie wanneer van (ontwerp)team wordt gewisseld.

Dit kan als toelichting in het bestemmingsplan worden opgenomen, maar is daarmee niet een wettelijk contract.Een andere mogelijkheid is dit op te nemen in een intentieovereenkomst.

11 Aandacht wordt gevraagd voor geluid van de luchtbehandeling. Een buurman van eenomwonende ervaart dit ’s nachts als hinderlijk.Wordt door de uitbreiding de luchtbehandeling ook het geluidniveau van de luchtbehandeling versterkt?

In beginsel moet het geluidniveau binnen een bepaalde grenswaarde blijven. Maar het is goed dat dit wordt aangegeven, zodat in de uitwerking van de luchtbehandeling hiermee rekening kan worden gehouden.

12 Welke schoonheidscommissie beoordelen de planuitwerkingen?

Bij de bouwaanvraag zal de welstandscommissie van de gemeente Nijkerk het plan beoordelen.

13 Is er al een materiaalkeuze bekend?

In de presentatie is als voorbeeld een materiaalkeuze gepresenteerd. Echter, dit zal in de planuitwerking verder worden onderzocht.

14 Het gebruik van een radio in de kassen wordt door een omwonende als storend ervaren, omdat het geluid via de geopende ramen naar de tuinen galmt. Het verzoek dit te beperken, ook gezien de kassen die opgenomen zijn in de uitbreiding.

Dit betreft een beleidspunt. Mevrouw J. Visser zal dit met de docenten bespreken. Gezien de kassen tussen de uitbreiding zijn gepositioneerd en daarmee tussen de leslokalen, zal gebruik van radio’s in deze kaseenheden niet aan de orde zijn.

15 Is er iets te doen aan de stank van de geiten, vooral in de zomerperiode?

In de planuitwerking zal dit worden meegenomen, maar is geen onderdeel van de uitbreiding.

16 Waar blijven de stallen van de heer Boom?

Gezien de planstelling blijven deze gehandhaafd.

17 Is dit de laatste uitbreiding?

Gezien het terreinoppervlak is het uitbreiden van 3.000 m3 het maximum.

18 Waneer zal de realisatie van fase 1 starten?

De beoogde realisatiefase 1 start medio 2012 en is gereed 2013. Een en ander is afhankelijk van de bouwaanvraag.Start fase 2 is onder andere afhankelijk van de bestemmingsplanprocedure en de ontwikkeling van de school.

19 Hoe past de totale uitbreiding van 3.000 m2 binnen de oorspronkelijke aanvraag?

In de lopende bestemmingsplanaanvraag is rekening gehouden met 3.000 m2 uitbreiding. De contouren van het project betreft bestemmingsplan worden door de gemeente vastgelegd.

20 Kunnen de beelden van de presentatie worden verstrekt?

Een selectie van de beelden worden als bijlage aan het verslag toegevoegd.

Een dank wordt uitgesproken, omdat de gepresenteerde plannen aanzienlijk zijn verbeterd.