Plan: | Van Heemstraweg 42 te Beuningen |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0209.BPheemstraweg42beu-vadf |
In de loop van de tijd hebben maatschappelijke ontwikkelingen veel ruimte aan het water onttrokken. Door de klimaatverandering komen er steeds meer extreem natte en extreem droge periodes, met de nodige gevolgen. Stijging van de zeespiegel, en een verhoogde afvoer van de rivieren. Daarnaast blijft in laag-Nederland ook de bodem dalen. Dat alles vraagt om ruimtelijke plannen die rekening houden met deze ontwikkelingen.
Een van de instrumenten om het nieuwe waterbeleid voor de 21e eeuw vorm te geven is het watertoetsproces. Het watertoetsproces moet ervoor zorgen dat waterhuishoudkundige doelstellingen expliciet en op evenwichtige wijze in beschouwing worden genomen bij alle ruimtelijke plannen en besluiten die relevant zijn voor de waterhuishouding.
Aangezien het plan slechts de functionele wijziging van een al bestaande woning (op dit moment in gebruik als dependance van het gemeentehuis) mogelijk maakt, en er geen extra verhard oppervlak wordt mogelijk gemaakt (het verhard oppervlak is zelf significant lager ten opzichte van de uitbreiding van het gemeentehuis), heeft het initiatief geen invloed op de waterhuishouding. Afwatering van het verharde oppervlak vindt plaats conform de huidige situatie.