vastgesteld |
NL.IMRO.0203.4016-0002 |
Om water als één van de principes voor de ruimtelijke ordening verder te ontwikkelen, heeft de Commissie Waterbeheer 21e eeuw doelstellingen geformuleerd om water prominenter in beeld te krijgen. Één van die doelstellingen is het uitvoeren van een 'Watertoets' bij alle ruimtelijke plannen en besluiten. Hiertoe dient de initiatiefnemer van een plan de waterbeheerder vroegtijdig bij de planvorming te betrekken. Het betreft het hele proces van informeren, adviseren, afwegen en uiteindelijk beoordelen van waterhuishoudkundige aspecten in ruimtelijke plannen en besluiten. Het doel is om te waarborgen dat waterhuishoudkundige doelstellingen expliciet en op evenwichtige wijze in beschouwing worden genomen bij alle waterhuishoudkundige relevante ruimtelijke plannen en besluiten. De resultaten van het overleg tussen initiatiefnemer en waterbeheerder worden verwoord in de waterparagraaf.
De planontwikkeling is getoetst aan het beleid van het Waterschap Vallei & Eem met betrekking tot omgang met water in nieuwbouwplannen. Het algemene uitgangspunt is dat met een ontwikkeling geen afwenteling van de waterafvoer op de omgeving (en in de tijd) plaatsvindt. De gemeente sluit met haar beleid hierop aan. De planontwikkeling zal beperkte gevolgen hebben voor de waterhuishouding in het plangebied. Voor het bouwen in, aan of op het water is waarschijnlijk een watervergunning van het waterschap Vallei & Veluwe vereist. Dit dient met het waterschap te worden kortgesloten.
Hemelwater
Door de toename van verhard oppervlak treedt bij neerslag een snellere afstroming van het hemelwater op. Het hemelwater dat op het verharde oppervlak (daken en/of terreinen) valt, dient op eigen terrein geborgen en/of geïnfiltreerd te worden. Het hemelwater mag niet op de riolering worden aangesloten. In dit geval lijkt het de beste optie om het hemelwater dat op daken valt, via de regenpijpen, weg te laten vloeien over het maaiveld. Bij de startsteiger en het starthuisje valt het hemelwater direct in de Zeumerse plas.
Bedrijfsmatig afvalwater
Door de planontwikkeling komt extra afvalwater vrij. Dit dient aangesloten te worden op de eigen riolering op het recreatiegebied Zeumeren. Voor een nieuwe aansluiting op het openbare riool, of bij een grotere hoeveelheid afvalwater, is een aansluitvergunning nodig. De initiatiefnemer kan de vergunning aanvragen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Indien voor de beoogde activiteit een (wijziging in de) milieuvergunning vereist is, kunnen bij de en milieuvergunning vervolgens voorschriften opgenomen over de behandeling van (eventueel) vrijkomend bedrijfsmatig afvalwater.
Bouwmaterialen
Het plan betreft de bouw van bouwwerken op de oever en in het water van de Zeumerse plas. In het kader van duurzaam bouwen en vanwege de beoogde grond- en oppervlaktewaterkwaliteit mogen geen uitlogende bouwmaterialen (zoals zink, koper, lood en PAK-houdende materialen) worden toegepast. Er zijn voldoende milieuvriendelijke alternatieven die vergelijkbaar zijn wat betreft uitstraling, gebruiksgemak, levensduur en onderhoud. Indien de uitlogende materialen toch worden toegepast, dienen ze jaarlijks gecoat te worden om diffuse verontreinigingen te voorkomen.