direct naar inhoud van 6.4 Uitwerking
Plan: Buitengebied 2009, herziening Erve Kleilutte
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0189.BP2011000010-VA02

6.4 Uitwerking

Het plangebied is in eigendom van de initiatiefnemer. Het perceel waarop de uitbreiding plaatsvindt, kent de bestemming 'Agrarisch met waarden - Landschap'. Een eis van de gemeente is dat de uitbreiding op een landschappelijke, verantwoorde manier wordt gerealiseerd. Met name de beplanting zal het gebied een duidelijke structuur geven. De wens is om binnen deze kaders de gasten van het familiepark de ruimte te bieden voor sport en spel.

afbeelding "i_NL.IMRO.0189.BP2011000010-VA02_0019.png"

Afbeelding 6.3 Sfeerbeeld speelvoorzieningen

Om de gasten privacy te bieden en het geheel aantrekkelijk en uitnodigend te maken, is ervoor gekozen om een deel van het gebied te voorzien van een forse singel. Door deze singel wordt een pad aangelegd dat op verschillende manieren te gebruiken is. Dit geeft ruimte om zitgelegenheden te creƫren en zal uitnodigen uit om een rondje te lopen.

Binnen deze houtsingel kan op een beschutte plek gerecreƫerd worden. Aan de straatzijde komt het dierenverblijf. Het zicht vanaf de Zuiderveldsweg blijft daardoor open in de richting van het park. Vanaf de weg is ook het nieuw te bouwen recreatiegebouw te zien. Deze grenst enerzijds aan de dierenweide met nachtverblijven. Aan de andere kant van het gebouw is een overdekte speelplek voorzien. Deze zal een zandbodem krijgen met verschillende speelvoorzieningen. Rondom dit nieuwe gebouw komen meerdere speeltoestellen. Het gebouw zal aan deze zijde open blijven zodat men uitgenodigd wordt om zowel binnen als buiten te spelen.

De wens van de initiatiefnemers is dat er zicht vanuit het park op de uitbreiding blijft. Bestaande bomen zullen behouden worden. De onderbeplanting zal gedund, gerooid of verplaatst worden. In de bosstrook aan de zuidwestzijde van het plangebied wordt een aarden wal met een maximale hoogte van 1,5 meter en een lengte van circa 25 meter lengte gerealiseerd. Hierdoor ontstaat de gewenste eenheid met het park. Ook willen de gasten graag zicht houden op de spelende kinderen. In de uitbreiding komen geen verharde paden, uitsluitend graspaden welke uitgemaaid worden. Het gebied krijgt een natuurlijke, landschappelijke uitstraling. Deze past goed bij het bestaande beeld van het park. Ook bij de materiaalkeuze van het nieuw te bouwen gebouw en het meubilair en speeltoestellen zal gekozen worden voor een landschappelijke stijl.

De parkeerfuncties op het park zullen behouden blijven. Er komen geen parkeerplaatsen bij. Momenteel voldoet de capaciteit voor het aantal gasten. Met de uitbreiding krijgt Erve Kleilutte de gewenste ruimte om te anticiperen op de steeds veranderende vraag van de gasten. De beeldkwaliteit van het nieuwe gebouw zal aan moeten sluiten bij de landelijke sfeer die het park uitstraalt.

afbeelding "i_NL.IMRO.0189.BP2011000010-VA02_0020.png"

Afbeelding 6.4 Sfeerbeeld nieuw multifunctioneel gebouw

Er zal gebruik gemaakt worden van rustieke materialen met een gedekte kleurstelling. Te denken valt hierbij aan hout, metselwerk, dakpannen. Het gebouw zal gedeeltelijk open blijven zodat kinderen zowel binnen als buiten een uitnodigende speelplek hebben. Daarnaast is er ruimte voor sanitair en dierenverblijven. Het gebouw moet opgaan in het landschap en dient een nadere uitwerking welke hierbij past.