direct naar inhoud van Bestemmingsplanregels
Plan: Paraplubestemmingsplan 2015 (gemeente Steenbergen)
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0851.sbgBPparaplu2015-v001

Bestemmingsplanregels

Hoofdstuk 1 Inleidende regels

Artikel 1 Begrippen

In deze regels wordt verstaan onder:

1.1 plan

het bestemmingsplan “Paraplubestemmingsplan 2015 (gemeente Steenbergen)” met identificatienummer NL.IMRO.0851.sbgBPparaplu2015-v001 van de gemeente Steenbergen;

1.2 bestemmingsplan

de geometrisch bepaalde planobjecten met de bijbehorende regels en de daarbij behorende bijlagen;

1.3 bestemmingen openbaar verblijfsgebied

de bestemmingen 'Groen', 'Verkeer' en 'Verkeer - Verblijfsgebied' zoals opgenomen in de onderliggende bestemmingsplannen en wijzigingsplannen zoals genoemd in artikel 1.6.

1.4 bijzondere centrumdoeleinden

gebruik van het openbare verblijfsgebied voor onder andere (waren- en rommel)markten, terrassen, standplaatsen en evenementen.

1.5 huishouden

één persoon woonachtig in één wooneenheid of woning of een aantal door eerstegraads familie- of vergelijkbare band aan elkaar gerelateerde personen, dat gezamenlijk één eenheid vormt en als zodanig ook gebruik maakt van dezelfde gemeenschappelijke voorzieningen en de gezamenlijke toegang in één wooneenheid of woning (zoals een gezin, een gezin met inwonende familieleden of een woongroep) die continue een eenheid vormt.

1.6 onderliggende bestemmingsplannen en wijzigingsplannen
Naam   Vastgesteld  
Bestemmingsplan 'Hof van Steenbergen   25-06-2009  
Bestemmingsplan Couveringepark   25-06-2009  
Bestemmingsplan Wouwsestraat 24-26   29-10-2009  
Bestemmingsplan Kapelaan Kockstraat 5   25-02-2010  
Bestemmingsplan Helenahoeve   01-04-2010  
Bestemmingsplan Buiten de Veste 2   30-09-2010  
Bestemmingsplan appartementen Papiermolen Dinteloord   31-03-2011  
Bestemmingsplan Oostgroeneweg Dinteloord   29-09-2011  
Bestemmingsplan De Lindetuin   01-03-2012  
Bestemmingsplan Wipstraat   27-09-2012  
Bestemmingsplan De Bongerd   27-09-2012  
Bestemmingsplan Steenbergen-Zuid   30-05-2013  
Bestemmingsplan Kom Nieuw-Vossemeer   20-06-2013  
Bestemmingsplan Kom Kruisland   20-06-2013  
Bestemmingsplan Doktersdreefje 2   19-12-2013  
Bestemmingsplan Bastion 2   25-09-2014  
1.7 woning/wooneenheid

een complex van ruimten, uitsluitend bedoeld voor de huisvesting van één afzonderlijk huishouden.

In het geval de in dit artikel genoemde begrippen of soortgelijke begrippen reeds voorkomen in de onder 1.6 genoemde onderliggende plannen, worden deze begrippen vervangen met de in onderhavig artikel 1 opgenomen begrippen. In het geval deze begrippen nog niet zijn opgenomen in de onder 1.6 genoemde onderliggende plannen, gelden de begrippen zoals opgenomen in onderhavig artikel 1 als toevoeging op reeds opgenomen begrippen in de onderliggende plannen.

Artikel 2 Wijze van meten

Aan de regels/voorschriften deel uitmakende van de onderliggende bestemmingsplannen en wijzigingsplannen zoals genoemd in artikel 1.6, wordt de volgende regel, al dan niet ter vervanging van een bestaande regeling ten aanzien van dakkapellen, toegevoegd:

2.1 Dakkapellen en goothoogte

Bij toepassing van het meten van de goothoogte van een bouwwerk worden dakkapellen buiten beschouwing gelaten, behoudens dakkapellen waarvan de gezamenlijke breedte meer bedraagt dan 50% van de breedte van het betreffende dakvlak (op de achterzijde van een gebouw meer dan 70%). In dat geval wordt de goot of boeiboord hoogte van de dakkapel als goot- of boeibordhoogte aangemerkt.

Hoofdstuk 2 Algemene regels

Artikel 3 Algemene gebruiksregels

3.1 Verbod kamersgewijze verhuur in woningen/wooneenheden

Aan de regels/voorschriften deel uitmakende van de onderliggende bestemmingsplannen en wijzigingsplannen zoals genoemd in artikel 1.6 die, al dan niet rechtstreeks, woningen en/of wooneenheden toestaan, wordt de volgende regel toegevoegd:

“Het gebruik van een woning/wooneenheid door meerdere huishoudens is niet toegestaan”.

3.2 Bijzondere centrumdoeleinden

Aan de regels/voorschriften, deel uitmakende van de onderliggende bestemmingsplannen en wijzigingsplannen zoals genoemd in artikel 1.6, welke betrekking hebben op de bestemmingen voor het openbaar verblijfsgebied, worden bijzondere centrumdoeleinden toegevoegd aan de bestemmingsomschrijving/doeleinden omschrijving van de betreffende bestemmingen, ten einde dit gebruik toe te staan op daarvoor bestemde gronden.

Hoofdstuk 3 Overgangs- en slotregels

Artikel 4 Overgangsrecht

4.1 Overgangsrecht bouwwerken
  • 1. Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot:
    • a. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd;
    • b. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan.
  • 2. burgemeester en wethouders kunnen eenmalig in afwijking van het eerste lid een omgevingsvergunning verlenen van het bepaalde onder a. voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld onder a. met maximaal 10%.
  • 3. het bepaalde onder a. is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan.
4.2 Overgangsrecht gebruik
  • 1. Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet.
  • 2. het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld onder a. te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind.
  • 3. indien het gebruik, bedoeld onder a., na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten.
  • 4. het bepaalde onder a. is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsbepalingen van dat plan.

Artikel 5 Slotregel

Deze regels worden aangehaald als:

Regels van het bestemmingsplan “Paraplubestemmingsplan 2015 (gemeente Steenbergen)”.