direct naar inhoud van 4.1 Geluid
Plan: Triangel plan 1
Status: vastgesteld
Plantype: uitwerkingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0627.upTriangelplan1-0401

4.1 Geluid

4.1.1 Wegverkeerlawaai

In het 'Milieukundig advies 'Uitwerkingsplannen Tweede Bloksweg en Tuinbouwweg' te Waddinxveen' zijn de wegen nabij het plangebied van deelplan 1 beschouwd.

In het 'Milieukundig advies 'Uitwerkingsplannen Tweede Bloksweg en Tuinbouwweg' te Waddinxveen' zijn tevens de wegen nabij het plangebied van deelplan 1 beschouwd. De conclusie voor deelplan 1 is dat langs de "Ontsluitingsweg Triangel" en de "Hoofdontsluiting Triangel" (beide 30 km/uur wegen) sprake is van een overschrijding van voorkeursgrenswaarde van48 dB. Voor de zone langs de "Ontsluitingsweg Triangel" bedraagt de geluidsbelasting meerdan 53 dB. Vanuit de Wet geluidhinder hebben deze wegen geen wettelijke zone. In het kader van een goede ruimtelijke ordening en in het kader van het Bouwbesluit is de geluidsbelasting bepaald en wordt door de Omgevingsdienst geadviseerd om maatregelen te overwegen(voldoende afstand houden tot de weg, geluidsluwe gevel, geluidsluwe buitenruimte).

afbeelding "i_NL.IMRO.0627.upTriangelplan1-0401_0004.jpg"

Gecumuleerde geluidscontouren alle wegen incl. aftrek art. 110g Wgh

Ten behoeve van de geluidsbelasting zijn nieuwe berekeningen uitgevoerd voor de ontsluitingsweg Triangel. De ligging van deze ontsluitingsroute is op detail verschoven. Deze verschuiving heeft echter geen gevolgen voor de berekende waarden/ de omvang van de geluidscontouren.

afbeelding "i_NL.IMRO.0627.upTriangelplan1-0401_0005.jpg"

Geactualiseerde geluidscontouren 

Conclusie van de berekeningen is dat voor meerdere woningen de voorkeursgrenswaarde van 48 dB als gevolg van de gezoneerde wegen wordt overschreden. Het betreft hier de nieuw aan te leggen wegenstructuur in De Triangel. De maximale grenswaarde van 63 dB wordt niet overschreden.

Als gevolg van de gezoneerde wegen wordt voorkeursgrenswaarde van 48 dB nergens overschreden. Voor dit uitwerkingsplan hoeven geen hoger waarden te worden vastgesteld.

4.1.2 Spoorweglawaai

In het milieuadvies van de Milieudienst wordt aangegeven dat uit de berekeningsresultaten voor spoorweglawaai blijkt dat, rekening houdend met de toekomstige situatie, de voorkeursgrenswaarde niet wordt overschreden.

afbeelding "i_NL.IMRO.0627.upTriangelplan1-0401_0006.jpg"

Geluidscontouren ten gevolge van het traject 521 (Alphen aan de Rijn- Gouda) op het gehele plangebied. Het plangebied van dit uitwerkingsplan ligt geheel binnen het groen aangegeven gebied.

Voor dit uitwerkingsplan hoeven wat betreft spoorweglawaai geen hogere waarden te worden vastgesteld.