Plan: | Bestemmingsplan Westeinderweg 6 en 8 2011 |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.1916.bpww-0010 |
Op de locatie Westeinderweg 6 is sinds 1987 een agrarisch loonwerkbedrijf gevestigd en op de locatie Westeinderweg 8 is een agrarisch bedrijf (melkveehouderij) gevestigd. Beide bedrijfspercelen zijn in eigendom bij dezelfde familie en liggen langs de Nieuwe Vaart.
Het agrarisch loonwerkbedrijf verleent diensten en verhuurt machines aan agrarische bedrijven in het gebied. Het bedrijf levert dan ook een bijdrage aan het optimaal functioneren van het landelijke gebied. Het agrarisch loonwerkbedrijf beschikt vergeleken met andere loonwerkbedrijven in het buitengebied van Leidschendam- Voorburg over een relatief klein bedrijfsperceel. Op dit moment heeft het loonwerkbedrijf een oppervlak van 389 m² aan bedrijfsopstallen op een bedrijfsperceel van 2380 m². Vanwege de beperkte omvang aan bedrijfsopstallen en relatief klein bedrijfsperceel heeft het bedrijf vele jaren gebruik gemaakt van grond danwel opstallen van naburige percelen. Daarnaast worden veel machines gezien de beperkte omvang van het perceel, buiten op het perceel opgeslagen, hetgeen zorgt voor een rommelig aanblik. Het goed functioneren van het bedrijf is in feite alleen mogelijk geweest, door de huur of het medegebruik van grond en opstallen elders, waaronder het naast gelegen potgrondbedrijf aan het Westeinderweg 4 en het agrarisch bedrijf op het Westeinderweg 8. Gebruikmaken van onder andere de stallingsruimte op het perceel van het potgrondbedrijf, is thans in strijd met het bestemmingsplan. Met de herinrichting van het perceel van het loonwerkbedrijf wordt beoogd deze noodzaak te voorzien zodat het bedrijf goed en optimaal kan functioneren.
Het agrarisch bedrijf op nummer 8 is een volwaardige melkveehouderij bedrijf. Grondgebonden agrarische bedrijven, zoals hier het geval is, beheren en onderhouden het karakterstieke open landschap. Ten behoeve van de bedrijfsvoering worden momenteel machines en overige bedrijfsactiviteiten achter de bestaande opstallen, buiten de huidige bestemming, gestald. Deze situatie zorgt voor verrommeling van het landschap ter plaatse en wordt als ongewenst beschouwd. Door het aanpassen van het bedrijfsvlak in de noordelijke richting, krijgt het agrarisch bedrijf de kans op een optimale bedrijfsvoering. Verder zal ook de bedrijfswoning behorende bij het agrarisch perceel op nummer 8 verplaatst worden.
Afbeelding 6: Huidige situatie (rode acering is bestemmingsvlak)