direct naar inhoud van Regels
Plan: Facetbestemmingsplan maatschappelijke voorzieningen
Status: ontwerp
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.1895.24BP0002-0301

Regels

Hoofdstuk 1 Inleidende regels

Artikel 1 Begrippen

1.1 plan:

het bestemmingsplan Facetbestemmingsplan maatschappelijke voorzieningen met identificatienummer NL.IMRO.1895.24BP0002-0301 van de gemeente Oldambt;

1.2 bestemmingsplan:

de geometrisch bepaalde planobjecten met de bijbehorende regels en de daarbij behorende bijlagen;

1.3 bestaand:
  • het gebruik dat op het tijdstip van inwerkingtreding van dit bestemmingsplan aanwezig is en/of bebouwing die op dat tijdstip aanwezig of in uitvoering is, dan wel kan worden gebouwd krachtens een omgevingsvergunning;
  • onder bestaand wordt niet begrepen gebruik of bebouwing welke in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan of andere planologische toestemming, daaronder mede begrepen het overgangsrecht van het bestemmingsplan of een andere planologische toestemming;
1.4 maatschappelijke voorzieningen:

educatieve, sociaal-medische, sociaal-culturele, levensbeschouwelijke voorzieningen en voorzieningen ten behoeve van openbare dienstverlening, alsook ondergeschikte detailhandel en horeca ten dienste van deze voorzieningen;

1.5 nagenoeg zelfstandige bewoning:

minder traditionele vorm van bewoning, waarbij sprake is van wonen met zorg zodanig dat in ieder geval geen sprake is van permanente begeleiding (24-uurs) en/of therapeutische behandelingen, geen gemeenschappelijke ruimte(n) waarin professionele dagbesteding plaatsvindt en de woonfunctie het hoofddoel van de bewoning is.

Artikel 2 Van toepassing verklaring

Het voorliggende paraplubestemmingsplan is van toepassing op de in bijlage 1 genoemde bestemmingsplannen. Eerdere regels met betrekking tot maatschappelijke voorzieningen, inclusief de daarbij behorende relevante begrippen komen te vervallen en/of worden met de begrippen uit dit bestemmingsplan aangevuld/aangepast. Overige regels binnen de bedoelde bestemmingsplannen blijven onverkort van toepassing.

Hoofdstuk 2 Algemene regels

Artikel 3 Anti-dubbeltelregel

Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.

Artikel 4 Algemene bouwregels

4.1 Bouwregels

Het is verboden om te bouwen op gronden waar maatschappelijke voorzieningen zijn toegestaan, indien het bouwen leidt tot niet-nagenoeg zelfstandige bewoning, tenzij het een bestaande situatie betreft.

4.2 Afwijken van de bouwregels

Met een omgevingsvergunning mag worden afgeweken van het bepaalde in 4.1 in die zin dat wordt gebouwd ten behoeve van niet-nagenoeg zelfstandige bewoning , mits:

  • a. geen onevenredige afbreuk wordt gedaan aan:
    • 1. het woon- en leefklimaat;
    • 2. de verkeersveiligheid;
    • 3. de parkeersituatie;
    • 4. de milieusituatie;
    • 5. de sociale veiligheid;
    • 6. de cultuurhistorische waarden;
    • 7. de gebruiksmogelijkheden van aangrenzende gronden;
  • b. tevens een omgevingsvergunning als bedoeld in artikel 5 lid 5.2 kan worden verleend;
  • c. wordt voldaan aan de bouwregels van de bijbehorende bestemmingen uit de bestemmingsplannen zoals opgenomen in bijlage 1.

Artikel 5 Algemene gebruiksregels

5.1 Specifieke gebruiksregels

Het is verboden om gronden en bouwwerken waar maatschappelijke voorzieningen zijn toegestaan, te gebruiken voor niet-nagenoeg zelfstandige bewoning, tenzij het een bestaande situatie betreft.

5.2 Afwijken van de gebruiksregels

Met een omgevingsvergunning mag worden afgeweken van het bepaalde in 5.1 in die zin dat niet-nagenoeg zelfstandige bewoning is toegestaan, mits geen onevenredige afbreuk wordt gedaan aan:

  • a. het woon- en leefklimaat;
  • b. de verkeersveiligheid;
  • c. de parkeersituatie;
  • d. de milieusituatie;
  • e. de sociale veiligheid;
  • f. de cultuurhistorische waarden;
  • g. de gebruiksmogelijkheden van aangrenzende gronden.

Hoofdstuk 3 Overgangs- en slotregels

Artikel 6 Overgangsrecht

6.1 Overgangsrecht bouwwerken
  • a. Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot:
    • 1. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd;
    • 2. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan.
  • b. Het bevoegd gezag kan eenmalig omgevingsvergunning verlenen van sublid a voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld in het sublid a. met maximaal 10%.
  • c. Sublid a is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan.
6.2 Overgangsrecht gebruik
  • a. Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet.
  • b. Het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld in sublid a, te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdig gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind.
  • c. Indien het gebruik, bedoeld in sublid a, na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten.
  • d. Sublid a is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsbepalingen van dat plan.

Artikel 7 Slotregel

Deze regels worden aangehaald als:

Regels van het bestemmingsplan  Facetbestemmingsplan maatschappelijke voorzieningen

van de gemeente Oldambt .