Type plan: wijzigingsplan
Naam van het plan: Disseroltweg 52 Lattrop
Status: vastgesteld
Plan identificatie: NL.IMRO.1774.BUIWPDISSEROLTWG52-0401

2.2 Provinciaal beleid

In de huidige wetgeving inzake ruimtelijke ordening heeft de provincie de rol van actief meekijken en meedenken. De provincie heeft geen direct actieve rol meer in de vaststelling van een bestemmingsplan, een bestemmingsplan hoeft niet meer te worden "goedgekeurd" door de provincie. De betrokkenheid van de provincie is op een andere manier gewaarborgd. Tijdens het planproces van het bestemmingsplan wordt de provincie regelmatig geinformeerd over inhoud en voortgang.
 
Het Voorontwerp Bestemmingsplan is volgens de gebruikelijke procedures voorgelegd aan de provincie, de provincie heeft hierover opmerkingen gemaakt. De gemeente heeft deze opmerkingen afgewogen en meegenomen in de volgende fase van het plan: het Ontwerp Bestemmingsplan. Ook dit Ontwerp is diepgaand besproken met de provincie en er zijn enkele opmerkingen geplaatst. De afsluitende fase van het bestemmingsplan is het vaststellen van het bestemmingsplan.
 
Mochten er in een (willekeurig) bestemmingsplan door een gemeente zaken zijn opgenomen die strijdig zijn met de inzichten van de provincie, dan kan de provincie hier officieel op reageren. In het meest extreme geval kan een provincie de bevoegdheid van een gemeente om een bestemmingsplan voor een bepaald gebied zelfs overnemen van de gemeente.
 
Bij het "Bestemmingsplan Buitengebied gemeente Dinkelland" is de provincie intensief geraadpleegd en heeft de provincie van de mogelijkheid gebruik gemaakt om inhoudelijke opmerkingen te maken. Na vaststelling van het bestemmingsplan door de gemeenteraad, heeft de provincie geen aanleiding gezien om nadere opmerkingen te maken over het plan. Daardoor heeft de provincie indirect aangegeven dat het plan de goedkeuring draagt van de provincie, inclusief alle regels en bepalingen.
 
Behalve de betrokkenheid van de provincie bij de totstandkoming van het Bestemmingsplan Buitengebied gemeente Dinkelland, wordt de provincie ook op dezelfde wijze betrokken bij dit Wijzigingsplan. In dit plan wordt niet alleen toegelicht op welke wijze wordt voldaan aan de voorwaarden voor een Wijzigingsplan, maar tevens is dit Wijzigingsplan een zelfstandige afweging ten aanzien van de wenselijkheid om aan dit bouwplan mee te werken.