Type plan: wijzigingsplan
Naam van het plan: Disseroltweg 52 Lattrop
Status: vastgesteld
Plan identificatie: NL.IMRO.1774.BUIWPDISSEROLTWG52-0401

1.2 Ligging

Het bedrijf Niehof ligt vanaf de jaren 1930 aan de Disseroltweg 52 te Lattrop, op de kruising met de Frensdorferweg. Het bedrijf ligt zuidoostelijk van Lattrop, net buiten de dorpskern. De afstand tot de RK kerk van Lattrop is ongeveer 1000 meter. De plek is zeer gunstig gelegen, zeker met betrekking tot de vele werkzaamheden in de agrarische sector.
 
De beschikbare ruimte op deze plek is voldoende in relatie tot de bedrijfsmatige activiteiten van een aannemersbedrijf van deze omvang (circa 70 medewerkers). In de huidige situatie vindt er naar verhouding veel buitenopslag plaats, bij relatief weinig bebouwing. Op het moment wordt veel materiaal en materieel noodzakelijkerwijs buiten opgeslagen. Deze buitenopslag geeft niet alleen een enigszins rommelige aanblik, maar het gaat ook ten koste van de duurzaamheid van de opgeslagen goederen. Er is voldoende ruimte voor opslag, maar de opslag in de buitenlucht gaat ten koste van de kwaliteit. De levensduur van materialen zoals steigerplanken en bekistingsbalken wordt ernstig verkort door ze buiten op te slaan, waardoor ze eerder onbruikbaar zijn en vervangen moeten worden. Buitenopslag van materieel, zoals bouwkranen en bouwlieren, betekent dat dit materieel meer onderhoud vergt, vooral wanneer de machines ingeklapt in de buitenlucht staan.
 
Het heeft grote voordelen om alle voorzieningen van het bedrijf op één locatie te hebben staan. Zowel het kantoor, de timmerwerkplaats, de houtopslag als de materieelloods staan op het terrein aan de Disseroltweg. Doordat er vanuit het kantoor een goed overzicht is van de materialen die op het bedrijf aanwezig zijn en er minder transportbewegingen nodig zijn, kan er efficiënt gewerkt worden. In de nieuw te bouwen kapschuur worden ook materialen opgeslagen die nog in de werkplaats bewerkt moeten worden, waardoor het vanuit bedrijfsmatig oogpunt noodzakelijk is dat deze dicht bij de werkplaats aanwezig zijn.
 
Het ontwerp en de situering van de kapschuur sluiten goed aan bij de overige gebouwen op het terrein en de nabije omgeving. Door de goederen die nu nog buiten staan op dezelfde plek in een mooie kapschuur op te slaan, ontstaat een evenwichtiger en rustiger beeld in het landschap.