Type plan: wijzigingsplan
Naam van het plan: Disseroltweg 52 Lattrop
Status: vastgesteld
Plan identificatie: NL.IMRO.1774.BUIWPDISSEROLTWG52-0401

1.1 Algemeen

Iets buiten de kern van Lattrop, aan de Disseroltweg 52, ligt het aannemersbedrijf Niehof. Het bedrijf bestaat al vele jaren en is een middelgrote aannemer. Oorspronkelijk was Niehof gespecialiseerd in het bouwen van agrarische woongebouwen, stallen en kelders maar in de jaren 90 heeft Niehof een ontwikkeling doorgemaakt tot een allround aannemersbedrijf. Bouwbedrijf Niehof is vooral in de directe omgeving van Noord Oost Twente actief.
 
Niehof is gevestigd op een bescheiden terreintje van ongeveer een hectare. Op het terrein staan een bedrijfswoning en een paar bedrijfshallen. Naast het terrein ligt een tweede bedrijfswoning (Disseroltweg 50). Aan de zuidwestelijke en noordwestelijke randen van het terrein vindt buitenopslag van materieel en materiaal plaats. Niehof is in 2008 in gesprek gegaan met de gemeente om de mogelijkheden te verkennen om een kapschuur te bouwen in de zuidwestelijke strook om het aldaar buiten gestalde materiaal en materieel op te slaan. In die periode was de gemeente Dinkelland bezig om het Bestemmingsplan Buitengebied Dinkelland vast te stellen.
 
Niehof is in het bestemmingsplan Buitengebied Gemeente Dinkelland bestemd als een "Bedrijf" (artikel 8).
In het - op dat moment nog niet vastgestelde - Bestemmingsplan Buitengebied Dinkelland was een regeling opgenomen dat in het plangebied gevestigde bedrijven, onder bepaalde voorwaarden, in beperkte mate zouden mogen uitbreiden. Het bestemmingsplan was nog niet in werking getreden en besloten is dat de bouwaanvraag zou worden ingediend nadat het nieuwe bestemmingsplan in werking zou zijn getreden.
 
Inmiddels is het Bestemmingsplan Buitengebied Dinkelland in werking getreden en is Niehof voornemens om een kapschuur op het eigen terrein te realiseren. De gemeente is bereid medewerking te verlenen aan het plan. Een vergunning kan worden verleend als er een Wijzigingsplan wordt vastgesteld. Deze ruimtelijke onderbouwing vormt samen met de verbeelding het Wijzigingsplan op basis waarvan de vergunning kan worden verleend. Het Wijzigingsplan toont niet slechts aan dat voldaan wordt aan de voorwaarden uit het bestemmingsplan, maar is op zichzelf ook een afweging ten aanzien van de wenselijkheid.