| Plan: | Fietspad Onnase Doodweg en Burgemeester Slompweg |
|---|---|
| Status: | vastgesteld |
| Plantype: | bestemmingsplan |
| IMRO-idn: | NL.IMRO.1708.BGBfietsponnaBP-VA01 |
Onnase Doodweg
Het fietspad volgt de Onnase Doodweg tussen e Kampzoom en het Bedelaarspad. Voor dit deel geldt dat het nieuwe fietspad past binnen het geldende bestemmingsplan. In het midden van dit traject is er een uitloper naar het zuiden die aantakt bij de Burgemeester G.W. Stroinkweg. Deze verbinding tussen de Onnase Doodweg en de Burgemeester G.W. Stroinkweg past niet binnen het geldende bestemmingsplan en wordt met dit bestemmingsplan gewijzigd.
Figuur 3.1 Ligging tracé fietspad Onnase Doodweg
Op onderstaande dwarsdoorsnedes ter hoogte van de Onnase Doodweg (figuur 3.2) en de verbinding met de Burgemeester G.W. Stroinkweg (figuur 3.3) is te zien dat het betonfietspad ongeveer 2,5 meter breed wordt.
Figuur 3.2 Dwarsdoorsnede fietspad Onnase Doodweg
Figuur 3.3 Dwarsdoorsnede fietspad verbinding tussen Onnase Doodweg en Burgemeester G.W. Stroinkweg
De aanleg van het fietspad tussen de Onnase Doodweg en de Burgemeester G.W. Stroinkweg behelst de volgende werkzaamheden:
Burgemeester Slompweg
Het fietspad volgt vanaf de Dwarssloot Oost de loop van de Burgemeester Slompweg en de ten westen hiervan gelegen kavels tot de Stouwe (zie figuur 3.4). Het pad is gelegen aan de westkant van de Burgemeester Slompweg. Een nieuw aan te leggen sloot scheidt het fietspad van het aangrenzende agrarisch gebied. Tussen het fietspad en de Burgemeester Slompweg bevindt zich een groene berm.
Figuur 3.4 Ligging tracé fietspad Burgemeester Slompweg
Het tracé Burgemeester Slompweg wordt aangelegd ter hoogte van de te dempen sloot die parallel ligt aan de Burgemeester Slompweg (zie figuur 3.5).
Figuur 3.5 Zichtlijn richting het zuiden, rechts de te dempen sloot. Bij bomenrij begint het fietspad richting Meppel
Om ruimte te maken voor het fietspad wordt de stuwwal waarop de Burgemeester Slompweg gelegen is richting het westen verbreed. Op het verbrede stuk is ruimte voor het nieuwe fietspad. Naast het fietspad wordt op maaiveldhoogte een nieuwe sloot gerealiseerd.
Het fietspad wordt gemaakt van beton en krijgt een breedte van circa 2,5 meter. Tussen de sloot en het fietspad komt een groene berm van 2 meter. Tussen het fietspad wordt een berm van ruim 3 meter gerealiseerd (zie figuur 3.6).
Figuur 3.6 Dwarsdoorsnede Burgemeester Slompweg en fietspad