Type plan: bestemmingsplan
Naam van het plan: Buitengebied Maasdonk, herziening Brugstraat 73 Vinkel
Status: vastgesteld
Plan identificatie: NL.IMRO.1671.BPBG2011PP000046-01VA

Artikel 3 Recreatie

 
3.1 Bestemmingsomschrijving
De als
‘Recreatie’ op de verbeelding aangegeven gronden zijn bestemd voor dagrecreatieve doeleinden overeenkomstig de aanduiding
‘Specifieke vorm van recreatie - een recreatievisvijver’
op de verbeelding, met bijbehorende voorzieningen
ten dienste van de aanduiding, zoals:
a. ter plaatse van de bouwaanduiding 'bouwvlak' voorzieningen als een receptie, kantine, sanitaire voorzieningen;
b. wegen en paden;
c. parkeervoorzieningen;
d. groenvoorzieningen;
e. speelvoorzieningen;
f. waterhuishoudkundige voorzieningen;
g. tuinen, erven en terreinen.

De gronden zonder nadere aanduiding zijn uitsluitend bestemd voor extensie
 
f recreatief medegebruik.

3.2 Bouwregels
3.2.1 Algemeen
a. Binnen het op de verbeelding aangeduide ‘Bouwvlak’ mogen gebouwen, alsmede bijbehorende bouwwerken, geen gebouwen zijnde, ten dienste van de in 3.1 genoemde bestemming en de aanduiding worden opgericht. Een bedrijfswoning is niet toegestaan.
b. Buiten het op de verbeelding aangeduide bouwvlak mogen uitsluitend bijbehorende bouwwerken, geen gebouwen zijnde, worden opgericht, mits deze ter plaatse noodzakelijk zijn uit een oogpunt van beheer en onderhoud overeenkomstig de bestemming en de aanduiding, waaronder beperkte voorzieningen ten behoeve van extensief recreatief medegebruik, zoals informatieborden en zitbanken.

3.2.2 Maatvoering gebouwen
Met betrekking tot de maatvoering van de in lid 3.2.1 bedoelde gebouwen dient aan het volgende te worden voldaan:

GEBOUW,
MIN.
MAX.
BEBOUWDE OPPERVLAKTE*
n.v.t.
400 m
2
GOOTHOOGTE
n.v.t.
3 m
BEBOUWINGSHOOGTE
n.v.t.
6 m
AFSTAND ZIJDELINGSE PERCEELSGRENS
5 m
n.v.t.

*Voor ondergeschikte horeca is een bebouwd oppervlak van maximaal 100 m2 toegestaan.

3.2.3 Maatvoering bouwwerken geen gebouwen zijnde
Met betrekking tot de maatvoering van bijbehorende bouwwerken, geen gebouwen zijnde, geldt dat de bouwhoogte maximaal 2 meter mag bedragen.

3.3 Afwijken van de bouwregels
3.3.1 Afwijken voorgeschreven maatvoeringen
Burgemeester en wethouders kunnen met een omgevingsvergunning afwijken van het bepaalde in 3.2.2 om:
a. de voorgeschreven goot- en bouwhoogte met maximaal 10% te vergroten;
b. de afstand tot de zijdelingse perceelsgrens te verkleinen, mits de gebruiksmogelijkheden van aangrenzende percelen niet onevenredig worden geschaad.

3.4 Specifieke gebruiksregels
3.4.1 Gebruik van gronden
Onder strijdig gebruik wordt in ieder geval begrepen het gebruiken of laten gebruiken van de gronden:
a. het opslaan, storten of bergen van materialen, producten en mest, behoudens voor zover zulks noodzakelijk is voor het op de bestemming gerichte gebruik van de grond;
b. voor volkstuinen;
c. voor reclamedoeleinden, met uitzondering van reclame voor het recreatiebedrijf;

3.4.2 Gebruik van opstallen
Onder strijdig gebruik wordt in ieder geval begrepen het gebruiken of laten gebruiken van de opstallen binnen deze bestemming ten behoeve van:
a. het bedrijfsmatig vervaardigen, opslaan, verwerken of herstellen van goederen en het opslaan en be- of verwerken van producten, tenzij dit plaatsvindt ten behoeve van de productie binnen het recreatiebedrijf dan wel uitsluitend betrekking heeft op producten van het eigen recreatiebedrijf;
b. detailhandel, behoudens detailhandel in visartikelen (benodigdheden) als ondergeschikte nevenactiviteit van het recreatiebedrijf;
c. horeca-activiteiten, behoudens maximaal 100 m2 ondersteunende horeca als ondergeschikte nevenactiviteit van het recreatiebedijf;
d. voor woondoeleinden.