direct naar inhoud van 2.3 Voorwaarden aan de wijziging
Plan: Kom Varsseveld - tussen Burg. van der Zandestraat 1 en 1d
Status: vastgesteld
Plantype: wijzigingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.1509.BP000097-VA01

2.3 Voorwaarden aan de wijziging

In het op 23 juni 2011 vastgestelde bestemmingsplan Kom Varsseveld 2010 zijn een aantal wijzigingsgebieden opgenomen, waaronder 'Wro-zone - wijzigingsgebied 5' voor het onderhavige plangebied.

Hierin is opgenomen dat het bevoegd gezag ter plaatse van de aanduiding 'Wro-zone - wijzigingsgebied 5' de gronden kan wijzigen in de bestemmingen 'Tuin' en 'Wonen' als bedoeld in de artikelen 16 en 21 van het bestemmingsplan Kom Varsseveld 2010. De wijziging wordt toegestaan onder de voorwaarden dat:

  • a. als woningtype uitsluitend 'vrijstaand' is toegestaan;
  • b. het aantal woningen maximaal 1 bedraagt;
  • c. de goothoogte en bouwhoogte maximaal 7m respectievelijk 10m bedragen;
  • d. het straat- en bebouwingsbeeld en de verkeersveiligheid niet onevenredig worden benadeeld;
  • e. er in de parkeerbehoefte wordt voorzien;
  • f. de bouw- en gebruiksmogelijkheden van de aangrenzende gronden niet onevenredig worden benadeeld;
  • g. het bouwplan niet in strijd is met het regionaal en/of gemeentelijk beleid (waaronder het beleid ten aanzien van woningbouw).

Voor wat betreft de voorwaarden a t/m c kan worden gesteld dat hieraan voldaan wordt, nu er op het betreffende perceel één vrijstaande woning wordt gebouwd met een goot- en nokhoogte van ongeveer 3,2 meter respectievelijk 7,3 meter hoog.

Voor wat betreft de voorwaarden d t/m f kan worden gesteld dat ook hieraan voldaan wordt, doordat de betreffende woning wordt gebouwd op een locatie die zich ruimtelijk gezien goed leent voor woningbouw. Immers, de Burgemeester van de Zandestraat is als uitloopstraat van het centrum toch overwegend een 'woonstraat' en de woning wordt geplaatst op een vrije kavel tussen andere woningen in. Voor wat betreft hinder en/of invloed van het bouwplan op andere bedrijven in de omgeving wordt verwezen naar paragraaf 3.1.4. De kavel wordt ontsloten via de Burgemeester van de Zandestraat zelf en parkeren wordt op eigen terrein opgelost. De parkeernorm voor vrijstaande woningen in een dergelijke omgeving bedraagt 2. Deze twee parkeerplaatsen zullen op eigen terrein worden gerealiseerd.

Dat het bouwplan tevens voldoet aan voorwaarde g blijkt uit het feit dat de woningbouwontwikkeling past binnen de gemaakte afspraken in het kader van de regionale woonvisie. In het kader van de regionale afspraken over woningbouw is en wordt binnen de gemeente kritisch gekeken naar het aantal nog te bouwen woningen. Voor het onderhavig plangebied is in de voorstellen ter zake rekening gehouden met deze te bouwen woning, nu de planvorming voor dit project al zeer geruime tijd loopt, en het oorspronkelijk de bedoeling was het plan ook mee te nemen in de actualisatie van het bestemmingsplan Kom Varsseveld zelf. Gelet op een aantal voorheen niet in te schatten ontwikkelingen, bleek het uiteindelijk toch niet mogelijk om het plan eerder al mee te nemen in het komplan zelf, waardoor ervoor gekozen is voor dit plan een wijzigingsbevoegdheid op te nemen. Het meewerken aan dit plan is daarmee niet in strijd met het regionale en gemeentelijke beleid ten aanzien van woningbouw.

Uit bovenstaande blijkt dat met deze wijziging voldaan wordt aan de gestelde voorwaarden en dat er derhalve geen belemmeringen zijn voor dit wijzigingsplan.