direct naar inhoud van Regels
Plan: Buitengebied Zundert, herziening Professor H. van der Hoevenstraat 5d te Zundert
Status: vastgesteld
Plantype: wijzigingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0879.WPBGPHVDHOEVENSTR5-VS01

Regels

Hoofdstuk 1 Inleidende regels

Artikel 1 Begrippen

1.1 plan:

Het wijzigingsplan "Derde herziening bestemmingsplan Buitengebied Zundert, herziening Professor H. van der Hoevenstraat 5d te Zundert" met identificatienummer NL.IMRO.0879.WPBGPHVDHOEVENSTR5-VS01 van de gemeente Zundert.

1.2 verbeelding:

De geometrisch bepaalde planobjecten als vervat in het GML-bestand NL.IMRO.0879.WPBGPHVDHOEVENSTR5-VS01 met de bijbehorende regels en bijlagen.

Hoofdstuk 2 Bestemmingsregels

Artikel 2

Van toepassing zijn de regels van het bestemmingsplan 'Derde herziening bestemmingsplan Buitengebied Zundert' (NL.IMRO.0879.DHBPBBuitengebied-VS01) van de gemeente Zundert, zoals deze gelden op het moment van vaststelling van dit wijzigingsplan.

Hoofdstuk 3 Algemene regels

Artikel 3 Algemene gebruiksregels

3.1 Omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden

3.1.1 Werken en werkzaamheden

Het is verboden zonder of in afwijking van een omgevingsvergunning van burgemeester en wethouders de volgende werken, geen bouwwerken zijnde, en werkzaamheden uit te voeren:

  • a. het wijzigen van de waterhuishouding door draineren, vergraven, diepploegen of bemalen van gronden.
  • b. het aanleggen van wegen, paden, banen, parkeervoorzieningen en andere oppervlakteverhardingen;
  • c. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse transportleidingen, energie en/of communicatieleidingen en daarmee verband houdende constructies, installaties en apparatuur;
  • d. het wijzigingen van de grondsamenstelling en/of het aanbrengen van voorzieningen.
  • e. werkzaamheden gericht op de onttrekking van grondwater.

3.1.2 Uitzonderingen

Het sub 3.1.1 vervatte verbod is niet van toepassing op werken en werkzaamheden:

  • a. die het normale onderhoud, gebruik en beheer betreffen;
  • b. waarvoor op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit plan reeds omgevingsvergunning is verleend;
  • c. die reeds in uitvoering zijn op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit plan op basis van een verleende vergunning;
  • d. die reeds zijn aangelegd c.q. uitgevoerd op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit plan en waarvoor volgens het hiervoor geldende bestemmingsplan geen omgevingsvergunning was vereist.

3.1.3 Toelaatbarheid
  • a. De sub 3.1.1 bedoelde werken of werkzaamheden zijn toelaatbaar, indien door die werken en werkzaamheden dan wel door de daarvan hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen de landschappelijke waarden niet onevenredig worden aangetast.
  • b. Voor de sub 3.1.1 onder a en b bedoelde werken of werkzaamheden kan slechts een omgevingsvergunning worden verleend, indien wordt voldaan aan de volgende voorwaarden.
  • 1. Voor de aanleg van een nieuwe grondwateronttrekking, niet zijnde de verplaatsing van een bestaande grondwateronttrekking, gelden de volgende voorwaarden:
  • de nieuwe grondwateronttrekking dient op een afstand van ten minste 500 meter van bestaande en via omgevingsvergunning vergunde grondwateronttrekkingen te liggen;
  • de capaciteit van de nieuwe grondwateronttrekking mag maximaal 10 m3 per uur bedragen.

  • 2. Voor de verplaatsing van een bestaande grondwateronttrekking naar een nieuwe locatie gelden de volgende voorwaarden:
  • de capaciteit van de nieuwe grondwateronttrekking mag niet meer bedragen dan de capaciteit van de grondwateronttrekking die wordt opgeheven.

3.2 Voorwaardelijke verplichting

3.2.1 Landschappelijke inpassing

De gronden en bouwwerken ter plaatse van de enkelbestemming 'Wonen', mogen uitsluitend worden gebruikt ten behoeve van wonen indien de landschappelijke inpassing is gerealiseerd, wordt beheerd en in stand wordt gehouden conform het beplantingsplan zoals opgenomen in bijlage 1 bij deze regels. Met dien verstande dat de landschappelijke inpassing moet worden aangebracht uiterlijk één jaar na onherroepelijk worden van de bestemming 'Wonen'.

3.2.2 Afwijken voorwaardelijke verplichting

Burgemeester en wethouders kunnen een omgevingsvergunning verlenen voor het afwijken van het bepaalde in sub 7.1.1 ten behoeve van treffen van andere landschapsmaatregelen dan zoals bepaald in het bijgevoegde Landschappelijk inpassingsplan in bijlage 1 bij deze regels, met dien verstande dat deze landschapsmaatregelen:

  • a. minimaal gelijk zijn aan de in het landschappelijk inpassingsplan opgenomen landschaps-maatregelen;
  • b. voorzien in een minimaal gelijk beschermingsniveau van de landschappelijke waarden waarvoor de in het landschappelijk inpassingsplan genoemde landschapsmaatregelen zijn bepaald;
  • c. zijn afgestemd op de specifieke omgevingskenmerken.

Hoofdstuk 4 Overgangs- en slotregels

Artikel 4 Slotregel

Deze regels worden aangehaald als:

 

Regels van het wijzigingsplan Derde herziening bestemmingsplan Buitengebied Zundert, herziening Professor H. van der Hoevenstraat 5d te Zundert'.