| Plan: | St. Elisabeth ziekenhuis e.o. 2009 |
|---|---|
| Status: | onherroepelijk |
| Plantype: | bestemmingsplan |
| IMRO-idn: | NL.IMRO.0855.BSP2008027-e001 |
Het bestemmingsplan ter plaatse van het St. Elisabethziekenhuis e.o. is niet actueel. Bij het opstellen van een actueel bestemmingsplan in de omgeving in 2008 zijn de gronden van het St. Elisabethziekenhuis en omgeving buiten de planherziening gelaten. Dit omdat er op 11 december 2006 door de gemeenteraad is ingestemd met de 'Ruimtelijke Visie St. Elisabeth ziekenhuis en directe omgeving' - nader te noemen Visie - als ruimtelijk kader voor de verdere ontwikkeling van het gebied.
Op basis van de Visie is een concept bestemmingsplan opgesteld en besproken met de partners die op het terrein gevestigd zijn. Dit zijn, naast het St. Elisabethziekenhuis, de Librazorggroep, de Mytylschool Tilburg en Kinderstad.
Uit de besprekingen is gebleken dat met name de in de Visie voorgestane oplossing voor het parkeren, te weten gebouwd parkeren voor de partners op het voorterrein van het ziekenhuis, om financiele redenen niet haalbaar is. Wel is gebleken dat het zogenoemde Wolkatterrein, gelegen op de hoek Berglandweg / Hilvarenbeekseweg, ingericht kan gaan worden als parkeerterrein voor de functies op het terrein van het St. Elisabethziekenhuis en omgeving. Dit terrein is een reeds jaren braakliggend terrein met een bedrijvenbestemming.
Het huidige bestemmingsplan voor het terrein van het ziekenhuis kent de bestemmingen ´Medische Doeleinden I´ en ´Medische Doeleinden II´. ´Medische doeleinden I´ geldt voor het gebied waarin het hoofdgebouw van het St. Elisabeth ziekenhuis is gelegen en ´Medische doeleinden II´ geldt voor het deel dat grenst aan de Prof van Buchemlaan en het Leijpark. Er is in het geldende bestemmingsplan een relatie gelegd tussen de bebouwing van de beide bestemmingvlakken in die zin dat hoe intensiever ´Medische Doeleinden I´ bebouwd wordt, hoe intensiever ´Medische Doeleinden II´ ook bebouwd mag worden. Een dergelijke koppeling is in strijd met de visie omdat daarin voor het gebied met de bestemming ´Medische Doeleinden II´ wordt uitgegaan van een gelimiteerd parklandschap. Daarnaast dient de functionele beschrijving van de genoemde bestemmingen te worden geactualiseerd en verruimd.
Tevens geldt de eis op grond van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) dat bestemmingsplannen eens in de tien jaar geactualiseerd moeten worden. Het vigerende bestemmingsplan is in 1976 vastgesteld en dient om die reden al geactualiseerd te worden.
Het nu voorliggende bestemmingsplan is een actualisatie van de thans vigerende planologische regelingen en een gedeeltelijke vertaling van de Visie. Het bestemmingsplan zal niet voorzien in grootschalige veranderingen in de ruimtelijke en functionele structuur in het plangebied met uitzondering van de herbestemming van het Wolkatterrein.. De belangrijkste wijziging uit de Visie die in dit bestemmingsplan wordt overgenomen is dat het park beter beschermd wordt, doordat een deel van het gebied dat op grond van het geldende bestemmingsplan bebouwd kan worden onder dit bestemmingsplan niet meer bebouwd kan worden. Verder wordt de ecologische zone langs de Leij beschermd met dit bestemmingsplan en voorziet het bestemmingsplan in parkeergelegenheid ter plaatse van het Wolkatterrein.