| Plan: | Lichthoven (The Student Hotel) |
|---|---|
| Status: | vastgesteld |
| Plantype: | bestemmingsplan |
| IMRO-idn: | NL.IMRO.0772.80215-0301 |
Algemene regels toename verharding binnen het plangebied van een bestemmingsplan:
Waterschap de Dommel eist compensatie voor de verhardingstoename t.o.v. de bestaande situatie van een nieuwe ontwikkeling binnen het plangebied van een bestemmingsplan.
Als bestaande situatie telt enkel de op de riolering aangesloten verharding mee als bestaande verharding. Idem geldt dit voor de toekomstige situatie. Het verschil tussen deze twee is de verhardingstoename (of -afname) binnen het plangebied als gevolg van de nieuwe ontwikkeling. Indien de verhardingstoename meer bedraagt dan 250m2 dient de ontwikkeling de volledige toename binnen het plangebied te compenseren.
Compensatie vindt plaats door per 1 m2 verhardingstoename tussen de 42 en 51 mm1 waterberging aan te leggen. Deze berging dient boven de gemiddelde hoogste grondwaterstand binnen het plangebied te worden aangebracht.
Om de berging effectief te kunnen benutten dient de hemelwaterafvoer van de bering te worden geknepen tot de in het plangebied geldende afvoernorm zoals gesteld door waterschap de Dommel. In Eindhoven varieert deze norm tussen de 0,33 l/s/ha in landelijk & 1,33 l/s/ha in stedelijk gebied.
Om het aantal m3 te realiseren berging te kunnen bepalen dient eerst de in het plangebied geldende afvoernorm te worden bepaald*. Per afvoernorm geldt een andere hoeveelheid te bergen millimeters water per m1 verhardingstoename:
| Afvoernorm (liter/seconde/hectare) | Aantal te bergen millimeter per m1 verhardingstoename |
| 0,33 l/s/ha 0,67 l/s/ha 1,00 l/s/ha 1,33 l/s/ha |
51 mm 48 mm 45 mm 42 mm |
Wat moet mijn ontwikkeling praktisch doen?
Stel in het plangebied geldt een afvoernorm van 0,67 l/s/ha en binnen het plangebied van 4500m2 zorgt de nieuwe ontwikkeling voor een verhardingstoename van 1800m2. Het te realiseren waterbergingsvolume binnen het plangebied bedraagt dan 1800 m2 x 0,048 m1 (=48mm) = 86 m3.
Dit waterbergingsvolume dient leeg te lopen met een maximale snelheid van 0.45 hectare (=4500m2) x 0.67 l/s/ha = 0.3 liter per seconde = 1,08 m3 per uur. De waterberging loopt dan in 86 / 1,08 = 72 uur leeg (= 3 dagen).
Aanvullende informatie:
* De geldende landelijke afvoer vindt u hier http://afvoerkaart.lizardsystem.nl/geoserver/index.html