Plan: | VI Buitengebied (Internationale school) |
---|---|
Status: | onherroepelijk |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0772.80085-0501 |
In mei 2010 is door AVG Milieutechniek Heijen bv onderzoek verricht naar mogelijke bommen of restanten daarvan op de projectlocatie. Onderstaand kaartbeeld toont het resultaat van het onderzoek.
De Gemeente Eindhoven heeft besloten om nader onderzoek uit te laten voeren naar conventionele explosieven binnen het plangebied. De uitkomsten van het historisch onderzoek en het detectieonderzoek heeft de gemeente Eindhoven doen besluiten zoveel mogelijk risico met betrekking tot explosieven te willen wegnemen, alvorens een geselecteerde marktpartij begint met de werkzaamheden tot het ontwikkelen van de Internationale School Eindhoven op het kazerneterrein. Hiermee neemt de gemeente Eindhoven zijn verantwoordelijkheid voor wat betreft veiligheid op het terrein en voor de directe omgeving. De bovenlaag is echter dermate verstoord dat eventueel aanwezige munitie niet kan worden gedetecteerd. Daarom is de keuze gemaakt om deze verstorende laag te ontgraven tot ca. 0,7 m minus maaiveld.
De ontgraven munitieverdachte grond wordt gezeefd en daarmee ontdaan van eventuele conventionele explosieven. De ondergrens wordt gesteld op 20 mm. Dit houdt concreet in dat voorwerpen met een minimale afmeting van 20 mm uit de munitieverdachte grond worden verwijderd . Tijdens dit proces zullen er drie afvalstromen overblijven, te weten: een fractie 0-20 mm, munitie en restafval (puin, worstels, etc.). De fractie 0-20 mm wordt op de ontgravingslocatie teruggebracht.
Wanneer de ontgraving van de munitieverdachte gronden en de munitiescheiding is afgerond, wordt het explosievenonderzoek voortgezet. Er worden zoveel mogelijk gronden vrij van munitie aan de geselecteerde marktpartij opgeleverd, zodat in de verdere ontwikkeling van de ISE zoveel mogelijk risico is weggenomen. Niet het volledige gebied kan munitievrij worden opgeleverd. De gronden binnen een straal van 10 meter langs de bestaande bebouwing kunnen niet worden onderzocht omdat de gebouwen binnen die straal storingen geven tijdens het detecteren. Deze gronden dienen analoog te worden onderzocht door de marktpartij die verantwoordelijk is voor de ontwikkeling van de ISE.