Type plan: bestemmingsplan
Naam van het plan: Bestemmingsplan Lekdijk naast 82
Status: vastgesteld
Plan identificatie: NL.IMRO.0571.BPlekdijknaast82-VG01

4.2 Bedrijven en Milieuzonering

Milieuzonering zorgt voor een voldoende afstand tussen milieubelastende activiteiten (zoals bedrijven) en milieugevoelige functies (zoals woningen) in ruimtelijke plannen.
 
Milieuzonering beperkt zich tot milieuaspecten met een ruimtelijke dimensie: geluid, geur, gevaar en stof. Daarnaast is milieuzonering gericht op nieuwe ontwikkelingen. Milieuzonering is niet bedoeld voor het beoordelen van bestaande situaties waarbij gevestigde milieubelastende activiteiten en milieugevoelige functies op minder dan de richtafstand van elkaar staan.
 
Het waar nodig ruimtelijk scheiden van milieubelastende activiteiten en milieugevoelige gebieden en functies bij nieuwe ontwikkelingen dient twee doelen:
In de VNG-brochure “Bedrijven en milieuzonering” (het zogenaamde ‘groene boekje’) staat aangegeven wat de afstanden zijn van bedrijven tot gevoelige objecten voor geur, stof, geluid en gevaar. Binnen het plange-bied wordt lichte bedrijvigheid (maximaal milieucategorie 2) mogelijk gemaakt. Voor deze categorie geldt een richtafstand van 10 meter tot omgevingstype gemengd gebied.
 
Conclusie
Gelet op het feit dat er binnen een afstand van 10 meter vanaf de bestemmingsgrens geen gevoelige objecten zijn, bestaat er vanuit het oogpunt van bedrijvigheid en milieuzonering geen belemmering voor onderhavig plan.