Plan: | Zeeweg 82b en Zuidstraat 65 |
---|---|
Status: | ontwerp |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0537.bpKATzeewg82b-va01 |
Het bestemmingsplan Zeeweg 82b en Zuidstraat 65 wordt opgesteld onder regime van de nieuwe Wro. Onderdeel van de nieuwe Wro is de GREX – wet. De wetgever heeft met de nieuwe regeling inzake de grondexploitatie, ook wel Grondexploitatiewet (GREX – wet) genoemd, een oplossing willen bieden voor het probleem dat gemeenten bij de ontwikkeling van nieuwe gebieden geen of slechts beperkte mogelijkheden van kostenverhaal hebben, indien zij niet de eigenaar zijn van de te ontwikkelen gronden (afdeling 6.4 Wro). Dit als stok achter de deur als het niet lukt om een exploitatieovereenkomst af te sluiten met de private grondeigenaren. Er zijn twee mogelijkheden om (privaatrechtelijk) de kosten te verhalen:
Het exploitatieplan is verplicht als het niet lukt om een anterieure exploitatieovereenkomst af te sluiten met de eigenaren binnen het exploitatiegebied. Het exploitatieplan biedt dan een grondslag om de kosten van openbare voorzieningen via de omgevingsvergunning te innen.
Deze verplichting geldt voor zogenaamde 'aangewezen bouwplannen' Dit zijn plannen voor de bouw, uitbreiding of verbouw van 1 woning of meer of bebouwing voor andersoortig gebruik indien groter dan 1000 m2.
Consequenties bestemmingsplan Zeeweg 82b en Zuidstraat 65
Het pand aan de Zeeweg en aan de Zuidstraat zijn ieder, en samen, fors kleiner dan 1000 m2. Het betreft in principe geen bouw of verbouw, maar wijziging van het gebruik.
In het bestemmingsplan Zeeweg 82b en Zuidstraat 65 is derhalve geen sprake van een aangewezen bouwplan in de zin van de GREX-wet. Voor het bestemmingsplan Zeeweg 82b en Zuidstraat 65 bestaat daarom geen verplichting zijn tot het opstellen van een exploitatieplan.
Om eventuele planschaderisico's als gevolg van de bestemmingswijziging te ondervangen wordt met de eigenaren van de beide panden een planschadeovereenkomst overeengekomen.