Direct naar inhoud
Plan:1e herziening Stadswerven, locatie Woongebied deelgebieden 2, 4, 6 en 7
Status:vastgesteld
Plantype:bestemmingsplan
IMRO-idn:NL.IMRO.0505.BP199Herzstadswwg-3001

Regels 1e herziening Stadswerven, locatie Woongebied deelgebieden 2, 4, 6 en 7

 

HOOFDSTUK 1 Inleidende regels

 

Artikel 1 Begrippen

 

1.1 het plan

Het bestemmingsplan “1e herziening Stadswerven, locatie Woongebied deelgebieden 2, 4, 6 en 7” met identificatienummer NL.IMRO.0505.BP199Herzstadswwg-3001 van de gemeente Dordrecht.

 

1.2 bestemmingsplan

De geometrisch bepaalde planobjecten met bijbehorende regels.

 

 

 

 

HOOFDSTUK 2 Bestemmingsregels

 

De bestemming Woongebied van het bestemmingsplan "Stadswerven", NL.IMRO.0505.BP199Stadswerven-3001, vastgesteld op 10 mei 2016, wordt als volgt herzien:

 

In lid 17.5 onder a. worden de subleden 2., 4., 6. en 7. als volgt gewijzigd:

 

"2. specifieke vorm van woongebied - 2 van 159 naar 150

4. specifieke vorm van woongebied - 4 van 131 naar 155

6. specifieke vorm van woongebied - 6 van 85 naar 110

7. specifieke vorm van woongebied - 7 van 54 naar 6"

 

Aan lid 17.6.1 wordt een nieuw sublid c. toegevoegd, luidend als volgt:

 

"c. lid 17.5 onder a. voor een groter aantal wooneenheden per deelgebied, mits het totaal aantal wooneenheden op gronden met de bestemming Woongebied niet toeneemt."

 

 

HOOFDSTUK 3 Algemene regels

 

 

Artikel 2 Anti-dubbeltelregel

Grond die eenmaal in aanmerking is genomen bij het toestaan van een bouwplan waaraan uitvoering is gegeven of alsnog kan worden gegeven, blijft bij de beoordeling van latere bouwplannen buiten beschouwing.

 

 

 

 

Artikel 3 Algemene bouwregel

 

De realisatie van nieuwe geluidgevoelige functies, waaronder zowel bouwen als gebruiken wordt begrepen, is alleen mogelijk indien voldaan wordt aan:

a. de voorkeursgrenswaarden van de Wet geluidhinder, dan wel;

b. de bij het besluit hogere waarden vastgestelde hogere waarden inclusief de daarbij gestelde

voorwaarden/maatregelen.

Indien niet aan het bepaalde onder a. en b. wordt voldaan, is de realisatie van geluidgevoelige

functies alleen mogelijk indien de gevel als een zogenaamde dove gevel, zoals bedoeld in artikel

1b vierde lid Wet geluidhinder, wordt uitgevoerd.

 

 

 

HOOFDSTUK 4 Overgangs- en slotregels

 

 

Artikel 4 Overgangsrecht bouwen en gebruik

 

 

4.1 Overgangsrecht bouwen

 

a. Een bouwwerk dat op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan aanwezig of in uitvoering is, dan wel gebouwd kan worden krachtens een omgevingsvergunning voor het bouwen, en afwijkt van het plan, mag, mits deze afwijking naar aard en omvang niet wordt vergroot,

  1. gedeeltelijk worden vernieuwd of veranderd;

  2. na het teniet gaan ten gevolge van een calamiteit geheel worden vernieuwd of veranderd, mits de aanvraag van de omgevingsvergunning voor het bouwen wordt gedaan binnen twee jaar na de dag waarop het bouwwerk is teniet gegaan.

 

b. Het bevoegd gezag kan eenmalig in afwijking van het eerste lid een omgevingsvergunning verlenen voor het vergroten van de inhoud van een bouwwerk als bedoeld in het eerste lid met maximaal 10%.

 

c. Het eerste lid is niet van toepassing op bouwwerken die weliswaar bestaan op het tijdstip van inwerkingtreding van het plan, maar zijn gebouwd zonder vergunning en in strijd met het daarvoor geldende plan, daaronder begrepen de overgangsbepaling van dat plan.

 

 

 

4.2 Overgangsrecht gebruik

 

a. Het gebruik van grond en bouwwerken dat bestond op het tijdstip van inwerkingtreding van het bestemmingsplan en hiermee in strijd is, mag worden voortgezet.

 

b. Het is verboden het met het bestemmingsplan strijdige gebruik, bedoeld in het eerste lid, te veranderen of te laten veranderen in een ander met dat plan strijdige gebruik, tenzij door deze verandering de afwijking naar aard en omvang wordt verkleind.

 

c. Indien het gebruik, bedoeld in het eerste lid, na het tijdstip van inwerkingtreding van het plan voor een periode langer dan een jaar wordt onderbroken, is het verboden dit gebruik daarna te hervatten of te laten hervatten.

 

d. Het eerste lid is niet van toepassing op het gebruik dat reeds in strijd was met het voorheen geldende bestemmingsplan, daaronder begrepen de overgangsbepalingen van dat plan.

 

 

 

Artikel 5 Slotregel

 

Deze regels worden aangehaald als: Regels van het bestemmingsplan 1e herziening Stadswerven, locatie Woongebied deelgebieden 2, 4, 6 en 7.