Plan: | Wijzigingsplan Tennisbanen |
---|---|
Status: | ontwerp |
Plantype: | wijzigingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0491.WP33tennis-vg01 |
Beleid en Normstelling
In het kader van een goede ruimtelijke ordening is het van belang dat bij de aanwezigheid van bedrijven in de omgeving van milieugevoelige functies zoals woningen:
Om in de bestemmingsregeling de belangenafweging tussen bedrijvigheid en nieuwe woningen in voldoende mate mee te nemen, wordt in dit plan gebruikgemaakt van de VNG-publicatie Bedrijven en milieuzonering (editie 2009).
Onderzoek en conclusies
Locatie Achterweg
Voor tennisbanen met verlichting geldt op basis van de VNG-uitgave Bedrijven en milieuzonering (2009) een richtafstand van 50 m tot een rustige woonwijk en 30 m tot gemengd gebied. Voor de parkeerplaatsen bij de tennisbanen geldt een richtafstand van 30 m tot een rustige woonwijk en 10 m tot gemengd gebied. In de directe omgeving van de beoogde locatie staan enkele woningen en ligt een begraafplaats. Hierdoor is het gebied aan te merken als 'rustige woonwijk', de tennisbanen liggen hier op ongeveer 30 m van af.
De afstandsmaten in de VNG-uitgave zijn richtafstanden. In de voorliggende situatie is sprake van een relatief klein tenniscomplex aan de dorpsrand. Eventuele hinder voor omwonenden kan worden beperkt door voorschriften in het kader van de milieuwetgeving, bijvoorbeeld voor licht en geluid.
Locatie Dorpshart
Voor parkeerterreinen geldt op basis van de VNG-uitgave Bedrijven en milieuzonering (2009) in verband met het aspect geluid een richtafstand van 30 m voor gevoelige functies in een rustige woonwijk en 10 m in een gemengd gebied. In de omgeving van het huidige tenniscomplex komen verschillende functies voor, namelijk woningen, bedrijven en maatschappelijke bestemmingen. Door deze functiemenging kan het gebied worden gezien als gemengd gebied waardoor een richtafstand van 10 m tot gevoelige functies aangehouden moet worden. De omliggende woningen zijn op circa 10 m afstand van de te realiseren parkeerplaatsen gelegen.
Conclusie
Het aspect milieuhinder staat de beoogde ontwikkeling niet in de weg.